بلغارستان واکسن کووید-۱۹ را رایگان عرضه خواهد کرد

5f4b8cde95418_5f4b8cde9541b دولت بلغارستان اعلام کرد که واکسن “کروناویروس” برای شهروندان این کشور رایگان خواهد بود.

بنا بر بیانیه صادر شده از سوی “کنستانتین آنجلوف”، وزیر بهداشت بلغارستان، این کشور قصد دارد واکسن “کووید-۱۹” را به صورت رایگان در اختیار شهروندان خود قرار دهد.

وی گفت: برای جمعه آتی یک “تله‌کنفرانس” (کنفرانس از راه دور) میان وزرای بهداشت اتحادیه اروپا برنامه‌ریزی شده تا طی آن هر گونه سوال، نگرانی یا مکانیسم برای تهیه واکسن کرونا روشن شود.

آنجلوف ادامه داد، پارلمان بلغارستان یک توافق‌نامه را به تصویب رسانده که به اتحادیه اروپا اجازه می‌دهد از طرف همه کشورهای عضو، درباره واکسن مذاکره کنند.

زمانی‌ که این اتفاق رقم بخورد، واکسن به طور کامل برای شهروندان بلغاری ایمن خواهد بود. البته گفته شده فرآیند واکسیناسیون برای مردم اجباری نخواهد بود و این واکسن برای شهروندانی تزریق می‌شود که تمایل به دریافت آن را دارند.

دولت بلغارستان تعداد گروه‌های آسیب‌پذیر را که بیشتر در معرض خطرِ ابتلا هستند، محاسبه کرده است.

وزیر بهداشت این کشور ادامه داد: تعداد این افراد در سنین بالای ۶۵ سال، افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن و نیز کارمندان در پُست‌های کلیدی به بیش از دو میلیون نفر می‌رسد.

وی افزود، پس از گذراندن کلیه مراحل برای صدور تاییدیه، این واکسن در اختیار شهروندان بلغار قرار می‌گیرد.

آنجلوف اظهار کرد: من تاکید می‌کنم برای ما بسیار مهم است به شهروندان اطلاع دهیم آنچه که به بازار بلغارستان معرفی خواهد شد، هرگونه تستی را سپری کرده است.

به گزارش بالکانو، در حال حاضر هیچ واکسنی در بلغارستان وجود ندارد و هیچ واکسنی هم روی هیچ فرد بلغاری آزمایش نخواهد شد.

منبع: ایسنا

بلغارستان
واکسن کرونا
توزیع
رایگان

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

سهم بانوان از اهدای خون/ مشارکت بالای ۴ استان

د آگوست 31 , 2020
سخنگوی سازمان انتقال خون ایران، به تشریح میزان مشارکت بانوان در اهدای خون پرداخت. بشیر حاجی بیگی، گفت: از ابتدای سال ۹۹ تا پایان مرداد، یک میلیون و ۳۲۹ هزار واحد خون و فرآورده‌های خونی در مراکز درمانی و بیمارستانی کشور توزیع شده است.

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000