آیا رابطه‌ جنسی با کودکان در هلند آزاد شده؟

بر اساس اعلام دولت هلند از آوریل ۲۰۱۳ دیگر محدودیت زمانی برای «گزارش آزار و آمیزش جنسی» با افراد زیر ۱۶ سال وجود ندارد و فارغ از این که چه میزان زمان از چنین اتفاقی گذشته باشد، این اتفاق همچنان می‌تواند گزارش شود و شخص آزارگر می‌تواند مورد پیگرد قرار بگیرد.

آیا رابطه‌ جنسی با کودکان در هلند آزاد شده؟ کد خبر: 602396 | ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ ۰۶:۲۰:۰۰ اعتمادآنلاین |

روز ۱۵ اسفند ۱۴۰۱، کانال تلگرام منتسب به موسسه مصاف وابسته به علی‌اکبر رائفی‌پور مطلبی منتشر کرد مبنی بر قانونی شدن «سکس با کودکان» در هلند. اما این خبر صحت ندارد.

به گزارش فکت‌نامه، طبق اصول ۲۴۷ و ۲۴۴ قانون کیفری هلند برقراری رابطه جنسی با افراد زیر سن قانونی (۱۶ سال) جرم محسوب می‌شود و مجازات زندان دارد.

گردش چنین خبری تنها مختص به فضای مجازی و رسانه‌ای ایران نبوده بلکه پست‌های بی‌شماری برای ترویج این روایت به زبان‌های مختلف اخیرا در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. در همه‌ این موارد به بیانیه‌ای از سازمان جوانان دموکرات که در ماه ژوئن سال ۲۰۱۹ منتشر شده، استناد شده است.

بر اساس اعلام دولت هلند از آوریل ۲۰۱۳ دیگر محدودیت زمانی برای «گزارش کردن آزار و آمیزش جنسی» با افراد زیر ۱۶ سال وجود ندارد و فارغ از این که چه میزان زمان از چنین اتفاقی گذشته باشد، این اتفاق همچنان می‌تواند گزارش شود و شخص آزارگر می‌تواند مورد پیگرد قرار بگیرد.

همچنین، طبق اعلام دولت هلند هرگونه «تولید، توزیع، نمایش، واردات، حمل و نقل، صادرات و مالکیت» پورنوگرافی کودکان نیز «جرم جنایی» محسوب می‌شود و قابل مجازات است.

سازمان جوانان دموکرات اگرچه با حزب سوسیال-لیبرال هلند پیوند دارد اما به طور «کاملا مستقل» تصمیم گیری می‌کند. محتوای این بیانیه سعی در ترویج این دیدگاه دارد که پدوفیلی یک نوع گرایش جنسی است که فرد با آن متولد می‌شود و می‌تواند باعث افسردگی و سرخوردگی شخص در اجتماع شود.

حزب PNVD توسط سه فرد که خود را پدوفیل معرفی می‌کردند در سال ۲۰۰۶ شروع به کار کرد. این حزب هیچ‌گاه نتوانست در پارلمان حضور پیدا کند و در سال ۲۰۱۰ منحل شد.

اگرچه سایت حزب PNVD در سال ۲۰۲۰ شروع به کار کرد و به جز ترویج پدوفیلی به ترویج سکس با مردگان و حیوانات نیز پرداخت، ولی هم‌اکنون بنیان‌گذاران این حزب تحت پیگرد قانونی سیستم قضایی هلند قرار دارند.

پست بعدی

دستور امر به معروف گسترده در تاجیکستان

چ مارس 15 , 2023
کد خبر: 602397 | ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ ۰۶:۴۵:۰۰ اعتمادآنلاین | دولت تاجیکستان از زنان و دختران این کشور خواست لباس «سبک تاجیک» به تن کرده و از پوشیدن لباس‌های بدن‌نما و دامن کوتاه، خودداری کنند. به گزارش رسانه‌های تاجیکستان، وزارت فرهنگ این کشور در دستورالعمل صادره اعلام کرد که زنان و دختران […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000