سرما در افغانستان همچنان قربانی می‌گیرد؛ افزایش قربانیان به ۱۶۶ نفر

سرما در افغانستان همچنان قربانی می‌گیرد؛ افزایش قربانیان به ۱۶۶ نفر کد خبر: 594048 | ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ ۲۱:۴۳:۳۷ اعتمادآنلاین |

سرمای سخت در افغانستان همچنان قربانی می‌گیرد و طبق اعلام یک مقام در این کشور، دست‌کم ۱۶۶ نفر بر اثر موج سرمای شدیدی که این کشور را فراگرفته، جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش میزان، به نقل از «دیلی استار»، افغانستان از ۱۰ ژانویه (۲۰ دی) به دلیل دمای منفی ۳۳ درجه سانتیگراد همراه با بارش گسترده برف، بادهای شدید و قطعی منظم برق در حال تجربه یخبندان است.

آژانس‌های امدادی قبل از بروز سرما هشدار داده بودند که بیش از نیمی از جمعیت ۳۸ میلیونی افغانستان با گرسنگی روبرو هستند، در حالی که نزدیک به چهار میلیون کودک از سوء تغذیه رنج می‌برند.

وزارت مدیریت بلایای طبیعی افغانستان اعلام کرد که بر اساس داده‌های ۲۴ استان از ۳۴ استان این کشور، تعداد قربانیان طی هفته گذشته ۸۸ نفر افزایش یافته و اکنون به ۱۶۶ نفر رسیده است.

«عبدالرحمن زاهد»، یکی از مقامات این وزارتخانه، گفت که مرگ و میرها ناشی از سیل، آتش‌سوزی و نشت بخاری‌های گازی است که خانواده‌های افغانستانی برای گرم کردن خانه‌های خود از آن استفاده می‌کنند.

حدود ۱۰۰ خانه ویران یا آسیب دیدند و نزدیک به ۸۰ هزار دام که یک کالای حیاتی برای فقرای افغانستان بود نیز در سرما تلف شدند.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که در این هفته ۱۷ نفر در یک روستا در شمال شرق ولایت بدخشان به دلیل شیوع عفونت حاد تنفسی جان خود را از دست دادند.

admin3

پست بعدی

شادمانی «کیهان» از برگزاری اولین «کنسرت» بعد از اعتراضات

ش ژانویه 28 , 2023
روزنامه کیهان نوشت: در حالی که رسانه‌های ضدانقلاب با فضاسازی‌های سنگین‌ مردم را از حضور در رویدادهای فرهنگی و هنری منع می‌کنند کنسرت یکی از خوانندگان کشور در پنجشنبه شب گذشته با استقبال خوب مردم مواجه شد. برخلاف فشارها و تبلیغات تخریبی مخالفان انقلاب برای جلوگیری از فعالیت هنرمندان، روز […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000