همه توافق‌هایی که آمریکا زیرش زد! / از قرارداد ۱۹۱۹ جنگ جهانی اول تا توافق هسته‌ای با ایران

سیاسی/ بین الملل 5fa0146e94b19_2020-11-02_17-45 تاریخ توافقات میان ایالات متحده و سایر کشورها در طی سال های مختلف حاکی از آن است که این کشور به دلیل برخورداری از روحیه استعماری در قالب موارد از توافقاتی که حتی خودش پیشرو آن بوده خارج شده است.

امروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا درحالی برگزار می‌شود که برخی به تاثیر نتیجه این انتخابات بر تحولات ایران و احیای توافقات گذشته می‌اندیشند. این درحالیست که تاریخ آمریکا نشان می‌دهد در یکصد سال گذشته، ایالات متحده به کمتر توافقی پایبند بوده است.

توافق ۱۹۱۹ آمریکا با کشورهای مغلوب جنگ جهانی اول، توافق ۱۹۹۴ آمریکا و کره شمالی، توافق زیست محیطی پاریس، توافق تجاری اقیانوس آرام و برجام تنها نمونه‌هایی از این بدعهدی است.

در همین راستا بسیاری از صاحبنظران معتقدند که حتی اگر رقیب ترامپ در انتخابات امروز پیروز شود، بعید است تاثیری بر فرجام برجام بگذارد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

کنایه خواننده پاپ به دزدهای عرصه موسیقی

س آبان 13 , 1399
امیر تاجیک، خواننده باسابقه پاپ معتقد است کاور کردن آثار دیگر هنرمندان، یک نوع دزدی در موسیقی به حساب می‌آید. امیر تاجیک که شب گذشته (یکشنبه ۱۱ آبان) مهمان برنامه «شب‌های هنر» تلویزیون بود، از کپی کردن آثار دیگر خوانندگان گلایه کرد و با کنایه‌ای سنگین، افرادی را که موسیقی […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000