کنایه خواننده پاپ به دزدهای عرصه موسیقی

5fa06e2007a61_5fa06e2007a63 امیر تاجیک، خواننده باسابقه پاپ معتقد است کاور کردن آثار دیگر هنرمندان، یک نوع دزدی در موسیقی به حساب می‌آید.

امیر تاجیک که شب گذشته (یکشنبه ۱۱ آبان) مهمان برنامه «شب‌های هنر» تلویزیون بود، از کپی کردن آثار دیگر خوانندگان گلایه کرد و با کنایه‌ای سنگین، افرادی را که موسیقی دیگران را اصطلاحاً کاور می‌کنند، دزد خطاب کرد.

تاجیک درباره کاور کردن آثار هنرمندان دیگر کشورها در ایران، گفت: «خلق اثر در موسیقی یک فنی است که به درایت هنرمند باز می‌گردد زمانی که هنرمند آن درایت را نداشته باشد، به کاور کردن یک اثر دیگر می‌پردازد. کاور کردن هم یک زمینه به آهنگساز می‌دهد و آن هنرمند می‌تواند با تغییر دادن یکسری از نُت‌ها و تغییر فضای آن، یک اثری را بسازد.»

این خواننده پاپ درباره ماهیت اثر کاور شده توضیح داد: «آن اثر سریع‌تر ساخته می‌شود و ممکن است دیده هم شود ولی ماهیت اصلی و جوهره آن تو خالی است و از نظر من این کار دزدی در موسیقی است، متاسفانه در کشور ما، بین کار حرفه‌ای و کاور کردن تفاوتی وجود ندارد. چرا که نظارتی روی این ماجرا نداریم. در ظاهر این نظارت وجود دارد، اما در واقعیت نظارت محسوسی را در موسیقی نمی‌بینیم. این ضعف‌ها و تناقض‌ها است که باعث شده، موسیقی ما امروز به این‌جا برسد و موسیقی پاپ با این حجم از انتقاد مواجه شود.»

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

۳/۵میلیون تن کالای اساسی در بنادر گمرکات کشور وجود دارند/ ما حق ترخیص برنج‌ها را نداریم

س آبان 13 , 1399
معاون فنی گمرک تاکید کرد: اگر بانک مرکزی نسبت به صدور اعلامیه تامین ارز به صورت اعتباری اقدام کند و متعهد شود طی سه ماه از تاریخ ترخیص کالا نسبت به تامین ارز عمل می‌شود، ۷۰ درصد کالاهای اساسی گمرک آزاد می‌شوند. مهرداد جمال ارونقی در گفتگو با خبر فوری […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000