انفجار خط لوله گاز با پهپاد در استان المثنی عراق

سیاسی/ بین الملل 5f9fe30deb412_2020-11-02_14-14 سخنگوی سازمان الحشدالشعبی در استان المثنی عراق گفت که یک پهپاد خط لوله گاز را در این استان در روز شنبه منفجر کرده است.

«یاسر الدبی» می‌گوید که اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهد انفجار اخیر در خط لوله گاز واقع در نزدیکی مقر تیپ ۴۴ الحشد الشعبی با یک پهپاد صورت گرفته است.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «العالم الجدید» تصریح کرد: در انفجار خط لوله گاز در یک بزرگراه در منطقه «مسعیده» واقع در شهرستان «الرمیثه»، ۳۴ نفر زخمی شدند که سه نفر از آنها از نیروهای تیپ ۴۴ «انصار المرجعیه» در سازمان الحشد الشعبی بودند.

الدبی توضیح داد: این انفجار به کشته شدن دو نفر نیز منجر شد. اطلاعات اولیه نشان می‌دهد که انفجار نتیجه حمله یک فروند پهپاد بوده که صدای آن پیش از انفجار خط لوله شنیده شده بود. مقر نیروهای انصارالمرجیعه نیز که ۷۵۰ متر با محل انفجار فاصله داشت بر اثر شدت موج انفجار کاملا تخریب شد.

تیپ انصارالمرجعیه به فرماندهی «حمید الحسینی» از مهمترین تیپ‌های الحشد الشعبی در استان المثنی است و علاوه بر آن، الحسینی خود دارای محبوبیت بالایی در این استان است.

صبح روز شنبه گذشته (۳۱ اکتبر)، منابع آگاه از وقوع یک انفجار مهیب در خط لوله گازی نزدیک به یکی از مقرهای الحشد الشعبی واقع در بزرگراه حد فاصل میان استان المثنی و استان الدیوانیه خبر دادند و اعلام کردند که این انفجار به کشته شدن دو شهروند عراقی منجر شد و علاوه بر آن، ۲۶ نفر از جمله ۱۱ نیروی الحشد الشعبی زخمی شدند.

«سعد محمد الکعبی» تحلیلگر سیاسی عراق نیز معتقد است که این انفجار خط لوله گاز در استان «المثنی» در نزدیکی مقر الحشد الشعبی تصادفی نبوده و دولت قصد دارد که حقیقت ماجرا را پنهان کند.رصدهای نظامی ده‌ها پرواز جنگنده و پهپادهای آمریکایی، صهیونیستی و سایر همپیمانان آنها بر فراز آسمان عراق را نشان می‌دهد. این پرواز‌ها با هدف رصد تحرکات نیروهای الحشد الشعبی و هدف قرار دادن مقرهای آنها صورت می‌گیرد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

زیبایی در دستان جعبه آرایشی و بهداشتی آریا هنر

د نوامبر 2 , 2020
بهترین نوع خمیر دندان از نظر پاک‌کنندگی و سفید کردن دندان، اگر جعبه و بسته‌بندی جذابی برای آن در نظر نگرفته باشد، ممکن است تا بیش از 50 یا حتی 60 درصد مشتریان بالقوه خود را از دست دهید. هرچند همواره در مباحث و موضوعات اخلاقی و ادبی بر عدم […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000