وزیر خارجه ترکیه در باکو قول ادامه حمایت از جمهوری آذربایجان را داد

سیاسی/ بین الملل 5f7c6929a642f_5f7c6929a6431 وزیر خارجه ترکیه امروز (سه شنبه) گفت، حملات ارمنستان علیه اهداف غیرنظامی جمهوری آذربایجان جنایت علیه بشریت و نشان دهنده استیصال ارمنستان است.

مولود چاووش اوغلو در یک نشست خبری مشترک با همتای خود از جمهوری آذربایجان که در باکو برگزار شد،‌ گفت: ما به حمایت خود از یکپارچگی جمهوری آذربایجان ادامه می‌دهیم همانطور که برای سوریه، گرجستان، اوکراین و عراق این کار را انجام دادیم.

وزیر خارجه ترکیه همچنین موضع بی‌طرف و خنثی گروه مینسک را درباره درگیری‌ها در قره باغ مورد انتقاد قرار داد و گفت، جمهوری آذربایجان قربانی شده را نمی‌توان همانند ارمنستان اشغالگر دانست.

وی همچنین از جامعه بین‌الملل خواست از یکپارچگی قلمروی جمهوری آذربایجان حمایت کند و تاکید کرد که جمهوری آذربایجان نشان داده که نمی‌توان و نباید معیار دوگانه‌ای در قبال این مساله چه در میدان نبرد و چه در مذاکرات داشت.

جیحون بایرام‌اف، وزیر خارجه جمهوری آذربایجان نیز ارمنستان را مورد انتقاد قرار داد و گفت: بدون هیچ تردیدی این کشور برای دستیابی به اهدافش یک ذهنیت تروریستی دارد.

وزیر خارجه ترکیه امروز همچنین درباره تحولات در جریان در قره باغ با الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان گفتگو کرد و پس از این دیدار گفت: جهان باید طرف حق را در در درگیری قره باغ بگیرد و این طرف حق، جمهوری آذربایجان است. جامعه بین‌الملل با اشغالگر که ارمنستان باشد و قربانی که جمهوری آذربایجان است به یک شکل رفتار می‌کند. چنین رویکردی به راه حل منجر نمی‌شود.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

پیش‌بینی مخاطبان خبرفوری: ترامپ رئیس‌جمهور بعدی آمریکاست / نظر شما چیست؟

س مهر 15 , 1399
سیاسی/ بین الملل نظرسنجی کانال خبرفوری نشان می‌دهد از نظر مخاطبان خبرفوری، در رقابت میان ترامپ و بایدن، دونالد ترامپ شانس بیشتری نسبت به جو بایدن برای پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ دارد. انتخابات ریاست‌جمهوری در آمریکا به مرحله حساسی رسیده است. از یکسو ابتلای ترامپ به کرونا آینده انتخابات را […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000