باز هم گمانه‌زنی از وخامت حال رهبر کره شمالی؛ اون به کما رفته

رهبر کره شمالی دوباره در آستانه مرگ قرار دارد. این ادعایی است که چانگ سونگ مین، دبیر امور سیاسی کیم دائه جونگ، رئیس جمهور فقید کره جنوبی در شبکه‌های اجتماعی مطرح ساخته است.

پایگاه نشنال اینترست نوشت، چانگ با استناد به یک رابط محرمانه در چین به عنوان منبعش، گفت که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی کارکرد جسمی و روانی خود را از دست داده است. او عنوان کرد: ارزیابی من این است که او وارد کما شده اما هنوز حیاتش پایان نیافته است.

ظاهرا منشا این ارزیابی، خبری است با این محتوا که سرویس اطلاعاتی کره جنوبی عقیده دارد کیم جونگ اون بخشی از مسئولیتها و اختیاراتش را به کیم یو جونگ، خواهرش به سبب فشار کاری زیاد سپرده است.

کیم یو جونگ را ممکن است به عنوان زنی در دهه ۲۰ زندگی‌اش که در فصل بهار برای مدتی مسئولیت امور کره جنوبی را در حکومت کره شمالی بر عهده گرفته و شروع به حمله به مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی کرده و تصمیم پیونگ یانگ برای نابود کردن دفتر ارتباطات مشترک دو کره در مرزشان را اعلام کرد به خاطر داشته باشید.

ممکن است همچنین به یاد داشته باشید که او سرپرست خندان هیات کره شمالی در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ سئول بود و در آن زمان در مراسمهای مربوط به این رقابتها کنار مون جائه این نشسته و با او دست داد.نام او اکنون به عنوان جانشین کیم جونگ اون در خاندان حاکم بر کره شمالی در صورت از دنیا رفتن برادرش مطرح است.

اما آیا رهبر کره شمالی در آستانه مرگ و از دست دادن کنترلش است؟ در گذشته این پرسشها به دفعات مطرح شده‌اند و در سالیان اخیر بارها تحلیلگران، مقامهای دولتی، کارشناسان دانشگاهی و صاحب نظران درباره جایگاه کیم گمانه زنی کرده‌اند. با این حال هر بار گمانه زنی درباره مرگ وی با ظاهر شدن مجدد او و عادی بودن وضعیتش دگرگون شده‌اند.

در سال جاری میلادی اما اظهارنظرهای کارشناسی درباره کیم پوچ از آب در آمدند. چند وقت پیش غیبت سه هفته‌ای او و عدم حضورش در مراسم سالگرد تولد پدربزرگش گمانه زنی‌های مختلفی را به راه انداخت. نخست گمان برده شد که کیم دچار مرگ مغزی شده یا اینکه حالش بعد از یک جراحی قلبی عروقی ناموفق وخیم شده است و اینکه شرایطش آنقدر بد است که پزشکان چینی به کشور او رفته‌اند تا جانش را نجات دهند. با این حال محتمل‌ترین دلیل برای این غیبت کیم جونگ اون این بود که اطمینان حاصل شود او از هر کس دیگری که ممکن است مبتلا به کروناویروس باشد جدا باشد. با تمام شدن این شایعات برخی چهره‌ها شرمسار شدند. تائه یونگ هو، یک دیپلمات سابق کره شمالی که تبدیل به قانونگذار در کره جنوبی شد هم مجبور به عذرخواهی از بابت دامن زدن به اطلاعات غلط شد.

5f424cbacc28f_2020-08-23_15-32

منبع: ایسنا

کیم جونگ اون
کما
کره شمالی

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

اختلالات شناختی پاشنه آشیل در برابر كرونا

ی آگوست 23 , 2020
معمولا مبتلایان به نوع پیشرفته بیماری آلزایمر به‌دلیل درگیر بودن با اختلال حافظه شدید ممكن است تمركز كافی در رعایت نكات بهداشتی و مراقبتی از بیماری كرونا یعنی شستن مرتب دست‌ها، تماس نداشتن با دیگران و... را نداشته باشند. به‌علاوه ممكن است در زمان ابتلا به بیماری مصرف مرتب داروها را فراموش كنند. همین مسائل باعث می‌شود این گروه بیشتر در معرض خطر ابتلا به كرونا قرار بگیرند. حتی بررسی‌های محققان روی كووید-19 طی چند ماه اخیر مؤید آن است كه بیماری كرونا در ۳۰ درصد مبتلایان می‌تواند باعث درگیرشدن سیستم اعصاب مركزی و محیطی شود كه این یافته لزوم مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری‌هایی مانند آلزایمر و پاركینسون را به‌عنوان اختلالات شناختی شایع بیشتر می‌كند. به‌علاوه افراد در سنین بالا معمولا با مشكلات متابولیكی مانند فشارخون بالا، دیابت و نیز مشكلات بدخیمی بیشتر درگیری دارند و در چنین شرایطی ابتلا به كووید-۱۹ ممكن است سیستم عصبی مركزی و محیطی را نیز درگیر كند. اهمیت آگاهی از عوارض كرونا در مبتلایان به بیماری‌های شناختی و به‌ویژه آلزایمر سبب شد با دكتر مریم زریبافیان، متخصص مغز و اعصاب گفت‌وگو كن..

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000