بیانیه هشدار آمیز عربستان درباره حمله اسرائیل به رفح

عربستان نسبت به «عواقب بسیار خطرناک» در صورت هدف قرار دادن و یورش ارتش اشغالگر به شهر رفح در نوار غزه هشدار داد.

پرچم عربستان
وزارت خارجه عربستان روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، عربستان نسبت به عواقب بسیار خطرناک حمله به شهر رفح در نوار غزه که آخرین پناهگاه صدها هزار غیرنظامی است که به دنبال تجاوز وحشیانه اسرائیل مجبور به فرار به آنجا شده‌اند، هشدار می‌دهد.

به نقل از وبگاه شبکه روسیا الیوم، وزارت امور خارجه افزود: عربستان بر رد قاطعانه و محکومیت شدید اخراج اجباری ساکنان غزه تاکید و تقاضای خود را مبنی بر ضرورت آتش‌بس فوری بار دیگر مطرح می‌کند.

این وزارتخانه ادامه داد: این تداوم نقض قوانین بین‌المللی و حقوق بین‌الملل بشردوستانه، ضرورت تشکیل جلسه فوری شورای امنیت سازمان ملل متحد برای جلوگیری از ایجاد یک فاجعه انسانی قریب‌الوقوع توسط اسرائیل را تایید می‌کند که مسؤولیت آن بر عهده هر کسی است که از تجاوز حمایت می‌کند.

یوآو گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و دیگر مقامات اسرائیلی در روزهای اخیر اعلام کردند که «ارتش اسرائیل عملیات زمینی خود را تا رفح برای نابودی گردان‌های القسام، بازوی نظامی حماس، در این شهر گسترش خواهد داد».

 

منبع: ايسنا

پست بعدی

ساخت اولین خودروی ایرانی به نام شهید ستاری

ش فوریه 10 , 2024
30 سال پیش مردم ایران شاهد رونمایی از اولین خودروی ایرانی ساخته شده به دست نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بودند. خودروسازی در ایران قدمتی ۷۰ ساله دارد و یکی از قدیمی های صنعت کشور محسوب می‌شود که با وجود روند کج دار و مریز با سیاست‌های حمایتی متعدد […]
عکس شهید ستاری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000