تولید ماهی تیلاپیا آزاد شد

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: محدودیت‌های تولید ماهی تیلاپیا در کشور برداشته شده است و تولید این محصول در کشور افزایش می‌یابد تا مانند ماهی قزل‌آلا تبدیل به گونه‌ای تجاری شود.

حسین حسینی در هفتمین نمایشگاه‌ بین‌المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری، غذاهای دریایی و صنایع وابسته اظهار داشت: تولید تیلاپیا در 144 کشور دنیا انجام می‌شود و از آن به عنوان مرغ آبزیان یاد می‌شود.

تیلاپیا مانند قزل‌آلا در کشور تجاری می‌شود

رئیس سازمان شیلات ایران ادامه داد: هزار تن تیلاپیا در کشور تولید می‌شود اما برنامه‌ریزی داریم تولید این محصول را در کشور افزایش دهیم و مانند ماهی قزل‌آلا به گونه‌ای تجاری تبدیل کنیم.

حسینی گفت: استان‌های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، قم‌، یزد و سمنان مجوزهای زیست محیطی برای تولید ماهی تیلاپیا دریافت کرده‌اند اما  در حال پیگیری هستیم که تولید این گونه در استان‌های مشابه نیز انجام شود.

وی افزود‌ این گونه ارزشمند که در کشورهای مختلف تولید می‌شود در ایران نیز با توجه به ظرفیت‌های موجود باید از آنها استفاده شود.

رئیس سازمان شیلات ایران اظهار داشت: تولید تیلاپیا به صورت بسته انجام می‌شود و نگرانی‌های زیست محیطی آن رفع می‌شود؛ تولید اینگونه در کشور با رعایت ملاحظات زیست محیطی انجام می‌شود.

حسینی تصریح کرد: در گام اول تولید این محصول در تمام استان‌هایی که به آب‌های منابع طبیعی دسترسی ندارند تولید خواهد شد و در مراحل بعد در سایر استان‌ها نیز با رعایت دستورالعمل‌ها تولید می‌شد.

وی در پایان در ارتباط با سرانه مصرف آبزیان در کشور تصریح کرد: سالانه هر نفر 14.1 کیلوگرم آبزیان مصرف می‌کنند که این رقم قبل از پیروزی انقلاب سالانه یک کیلوگرم بود.

 

منبع: تسنیم

پست بعدی

اولین واکنش نتانیاهو به ایده پر کردن تونل‌های حماس با آب دریا

چ دسامبر 6 , 2023
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره ایده مطرح شده در رسانه‌ها مبنی بر احتمال پر کردن تونل‌های جنبش حماس در غزه با آب دریا سکوت کرد و پاسخی نداد. روزنامه عبری زبان «تایمز» به نقل از بنیامین نتانیاهو در این باره نوشت: «به طور داوطلبانه اطلاعاتی در اختیار […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000