اگر گروه‌های نیابتی ایران به هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی ادامه دهند، پاسخ می‌دهیم

مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت که پنتاگون به حملات نیروهای مقاومت منطقه علیه پایگاه‌های آمریکا در عراق و سوریه، پاسخ می‌دهد.

اگر گروه‌های نیابتی ایران به هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی ادامه دهند، پاسخ می‌دهیم

 مشاور امنیت ملی کاخ سفید تأکید کرد که جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا بسیار صریح بیان کرده که «دفاع از آمریکایی‌ها در اولویت ماست».

این اظهارات سالیوان در حالی است که، نیروهای مقاومت منطقه در پاسخ به شراکت مستقیم آمریکا در جنایت علیه مردم فلسطین در غزه، بیش از ۵۰ بار پایگاه‌های آمریکا در عراق و سوریه را هدف گرفته‌اند.

آمریکا بامداد دوشنبه نیز مناطقی در شرق سوریه را هدف قرار داد که بلافاصله با پاسخ نیروهای مقاومت مواجه شد و پایگاه‌هایش در سوریه هدف قرار گرفتند.

سالیوان همچنین در تلاش برای تخریب روابط تهران – پکن، درباره رایزنی روز چهارشنبه‌ی سران چین و آمریکا، گفت: رئیس‌جمهور بایدن به رئیس‌جمهور شی خواهد گفت که ایران به شیوه‌ای تنش‌زا و بی‌ثبات‌کننده عمل می‌کند و این در راستای منافع چین و یا هر کشور مسئولیت‌پذیر دیگری نیست.

جیک سالیوان در ادامه اظهاراتش، به تحولات غزه اشاره کرد و گفت: «ما می‌خواهیم در چارچوب آزادی بازداشت‌شدگان و گروگان‌ها، شاهد آتش‌بس انسانی برای چند روز باشیم نه چند ساعت».

وی اضافه کرد، «ما معتقدیم که آتش‌بس نباید تابع یک جدول زمانی دقیق باشد، بلکه باید به اهداف مربوط به ایجاد گذرگاه‌ها و انتقال امن کمک‌ها را محقق کند».

admin

پست بعدی

صهیونیست‌ها با ورود به غزه قبر خود را کنده‌اند

س نوامبر 14 , 2023
سردار «محمد رضا نقدی» امروز (سه شنبه، ۲۳ آبان) در گفت‌و‌گو با شبکه خبری المیادین، پیروزی اشغالگران صهیونیست در غزه را یک «توهم» دانست. او گفت که آمریکا و صهیونیست‌ها گمان می‌کنند اینکه توانسته‌اند چند متر وارد غزه شوند، پیروز شده‌اند، اما آن‌ها در «توهم» به سر می‌برند. سردار نقدی […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000