بروز موارد “روتاویروس” به حد هشدار نرسیده است

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت،‌ گفت: هنوز آمار کشوری بروز روتاویروس به اندازه صدور هشدار نرسیده است. موارد مربوطه به شکل بیمارستانی رخ داده است که توسط دانشگاه علوم پزشکی مربوطه بررسی خواهد شد.

دکتر شهنام عرشی درخصوص اخباری پیرامون افزایش بروز موارد روتاویروس بویژه در تهران،‌ گفت: وقتی چنین موضوعاتی در سطح افزایش موارد در سطح بیمارستانی اتفاق می‌افتد، معمولا وزارت بهداشت اظهار نظر نمی‌کند.

وی افزود: در صورتی که آمار بروز بیماری از حد مورد انتظار کشوری فراتر رود آن زمان اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت.

او تاکید کرد: هنوز آمار کشوری بروز روتاویروس به اندازه صدور هشدار نرسیده است. موارد مربوطه به شکل بیمارستانی رخ داده است که توسط دانشگاه علوم پزشکی مربوطه بررسی خواهد شد و اگر لازم باشد اطلاع‌رسانی بیشتر صورت خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا،‌ روتاویروس، ویروسی مسری است که موجب اسهال، استفراغ، دل درد و تب می‌شود و بی‌اشتهایی و کم آبی بدن که به دنبال ابتلا به روتاویروس بروز می‌کند در نوزادان و کودکان می‌تواند خطرناک باشد.

انتقال این ویروس عمدتا از طریق دست آلوده، سطوح آلوده و آب و غذای آلوده و به صورت دهانی است؛ بنابراین شست‌وشوی دست‌ها برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری بسیار حائز اهمیت بوده و همچنین باید فرد مبتلا ایزوله بماند.

منبع: ايسنا

پست بعدی

چ مه 3 , 2023
فوتبال ایران از نگاه یک اسپانیایی/ هرناندس: خوشحالم شبیه مسی هستم سرمربی اسپانیایی نساجی که از چند هفته قبل هدایت این تیم را برعهده گرفته، درباره موضوعات مختلفی از جمله کیفیت فنی فوتبال ایران و مقایسه بازیکنان ایرانی با کشورهای عربی منطقه خلیج فارس پرداخته است. به گزارش ایسنا، پس […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000