حمله پهپادی برای ترور پوتین خنثی شد

کرملین اعلام کرد: در نتیجه اقدامات به موقع استفاده از سیستم‌های جنگ الکترونیکی، دو پهپاد که سعی در حمله به کاخ کرملین داشتند، خنثی شدند.

هیچ تلفات و خساراتی در نتیجه این حمله پهپادی و سقوط بقایای این پهپاد در محوطه کرملین گزارش نشده است.

کاخ ریاست جمهوری روسیه همچنین اعلام کرد:‌ روسیه این حمله علیه کرملین را اقدام تروریستی برنامه ریزی شده می‌داند.

به دنبال وقوع این حادثه، سرگئی سوبیانین، شهردار مسکو امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که ممنوعیت استفاده از پهپادها در این شهر از امروز اجرایی می‌شود. او در تلگرام نوشت: تصمیم گرفتیم تا ممنوعیت استفاده از پهپادها در شهر مسکو را که از امروز اجرایی می‌شود، ارائه دهیم و موارد استثنا برای استفاده از پهپادها با تصمیم مقام‌هاست.

کرملین همچنین اعلام کرد: سه شنبه شب اوکراین تلاش کرد تا محل اقامت ریاست جمهوری روسیه را هدف حمله پهپادی قرار دهد که در نتیجه این اقدام تروریستی، پوتین آسیبی ندید. برنامه کاری پوتین تغییری نکرده و کمافی سابق ادامه دارد.

کرملین همچنین اعلام کرد: روسیه این حق را برای خود محفوظ می‌داند که اقدامی تلافی جویانه علیه تلاش‌های کی‌یف در حمله به کرملین انجام دهد.

منبع: ايسنا

پست بعدی

بروز موارد "روتاویروس" به حد هشدار نرسیده است

چ مه 3 , 2023
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت،‌ گفت: هنوز آمار کشوری بروز روتاویروس به اندازه صدور هشدار نرسیده است. موارد مربوطه به شکل بیمارستانی رخ داده است که توسط دانشگاه علوم پزشکی مربوطه بررسی خواهد شد. دکتر شهنام عرشی درخصوص اخباری پیرامون افزایش بروز موارد روتاویروس بویژه در تهران،‌ گفت: وقتی […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000