مراسم خاکسپاری کیومرث پوراحمد در حال برگزاری است

مراسم خاکسپاری کیومرث پوراحمد در حال برگزاری است

ایسنا نوشت: پیکر مرحوم کیومرث پوراحمد درمیان اندوه فراوان خانواده ‌و همکارانش برای خاکسپاری به قطعه هنرمندان بهشت زهرا آورده شد.

دو روز پس از وداع شوکه‌کننده و تلخ کیومرث پوراحمد، کارگردان سرشناس سینما، با زندگی این جهان، امروز ۱۸ فروردین ماه اعضای خانواده و همکارانش در قطعه هنرمندان بهشت زهرا گردهم آمدند تا عزیز خود را به خاک بسپارند.

جمعی از مردم علاقه‌مند به این هنرمند هم به بهشت زهرا آمده‌اند، در حالی که دختران مرحوم پوراحمد که به تازگی به ایران برگشته‌اند و نیز همسرش با بی‌تابی فراوان در مراسم حضور دارند.

«سلام ما به پروین دخت یزدانیان، مادری مهربان که ما خیالمان راحت است کیومرث پوراحمد را در آغوش خواهد گرفت.‌»

کوروش سلیمانی در ادامه به مهرانه ربی همسر کیومرث پوراحمد و دخترانش که در غربت این خبر تلخ را شنیدند تسلیت گفت و از مردم که برای این مراسم به بهشت‌زهرا آمده بودند قدردانی کرد.

مرضیه برومند مدیرعامل خانه سینما، به عنوان نخستین سخنران این مراسم گفت: حرف زدن خیلی سخت است و وقتی آخرین روزهای سال تلخ گذشته قبول کردم همراه خانه سینما باشم می دانستم، مسئولیت پرچالشی دارم و فکر می کردم بهار شروعی خوب باشد ولی فکر نمی‌کردم اینطور کمر من و خانه سینما بشکند. می دانم که همه در این دو روز و در آینده درباره شخصیت هنری، صداقتش،شجاعش، یک‌رو بودنش و…خواهند نوشت اما مجموعه «قصه‌های مجید» او را نمی توانم کنار بگذارم،او مستقیم به قلب داستان زد در حالی که من به عنوان کسی که برای بچه‌ها کار کرده‌ام به فانتزی پناه بردم.

او خطاب به همکاران خود افزود: به جای اینکه با این طریق خشک و عبوس و مطابق با زمانه پیش بروید، در همین دوره‌های آنلاین خود سراغ «بچه‌های مجید» بروید که پر از حرف و امید است.

برومند گفت : امیدوارم این اتفاق باعث شود همه به خودمان بیاییم و اختلافهای درونی سینما را وسیله نابودی نکنیم بلکه برای ساختن و امید کار کنیم و به نفع مردم, امید بیافرینیم.

جهانبخش سلطانی که بازیگر نقش ناظم مجموعه‌ «قصه‌های مجید» بود،خاطره ای را از حضور خود در این سریال و آن قسمتی که مجید انشایی درباره مرده‌شور نوشت و نیز با اشاره به پرویندخت یزدانیان تعریف کرد ‌و افزود: «مجید» با آن ویژگی‌های طنز به عنوان نسلی که اهل قلم و کشف و معرفت است، دیگر تکرار نشد.

رخشان بنی‌اعتماد، بهمن فرمان‌آرا، کیانوش عیاری، منوچهر شاهسواری، همایون اسعدیان، منیژه حکمت، داریوش فرهنگ، مرضیه برومند، طناز طباطبایی، رضا درمیشیان، حبیب احمدزاده، علی قائم مقامی، جهانبخش سلطانی، محمدرضا غفاری، کورش سلیمانی، مسعود فروتن، حبیب اسماعیلی، محمد شیری، بهزاد خداویسی، احمد امینی، فرهاد توحیدی، محمد کارت، فردین خلعتبری، سروش صحت، علیرضا معتمدی،احمدرضا درویش از جمله هنرمندان حاضر در این مراسم با اجرای کورش سلیمانی هستند.

۲۵۹۲۵۹

پست بعدی

روایتی از ماشین‌خوابی به علت شرایط بد اقتصادی

ج آوریل 7 , 2023
ایران‌تئاتر نوشت: شهرام گیل‌آبادی با اعلام این که نمایش اینتراکتیو «۶۵۷» را در یکی از تماشاخانه‌های تهران روی صحنه خواهد آورد، اعلام کرد این نمایش درباره موضوعات عاطفی، اجتماعی و عاشقانه‌ای است که برای یک ماشین‌خواب پیش می‌آید. شهرام گیل‌آبادی، نویسنده و کارگردان تئاتر از جدیدترین فعالیت خود در زمینه […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000