افت قیمت دام زنده/جای فشار به تولیدکننده بازار را تنظیم کنید

افت قیمت دام زنده/جای فشار به تولیدکننده بازار را تنظیم کنید

ایسنا نوشت : مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور از افت قیمت دام زنده در کشور خبر داد و گفت که با این وجود قیمت گوشت در بازار هنوز کاهش نیافته است.

افشین صدر دادرس با بیان اینکه قیمت دام زنده با ورود بره‌هایی که در زمستان متولد شده‌اند، افت کرده ولی قیمت گوشت کاهش نیافته است، اظهار کرد: میانگین قیمت دام زنده در کشور کیلویی ۱۵۰ تا ۱۶۰ هزار تومان بود که در حال حاضر به ۱۳۵ تا ۱۴۰ هزار تومان رسیده است.

وی افزود: مسئولان مربوطه باید بازار گوشت قرمز را تنظیم کنند و به تولیدکننده فشاری وارد نکنند، زیرا تولیدکننده دام در بازار دام و گوشت نقش کمرنگی دارد.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور تصریح کرد: وضعیت مراتع با بارندگی‌های اخیر خوب است. وضعیت تولید دام و بره نیز با توجه به حجم وسیع زایش‌ها در نقاط مختلف کشور هم مناسب است.

وی در پایان گفت: امیدواریم در نیمه اول سال وزارت جهادکشاورزی برای ساماندهی دام مازاد برنامه‌ریزی‌های لازم را داشته باشد. یعنی خرید داخلی و صادرات در دستور کار قرار گیرد.

بیشتر بخوانید:

۳۵۲۲۰

admin

پست بعدی

زمان تشییع و خاکسپاری کیومرث پوراحمد مشخص شد

پ آوریل 6 , 2023
پیکر مرحوم کیومرث پوراحمد که امروز از انزلی به تهران منتقل شد، فردا، ۱۸ فروردین در قطعه‌ هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده خواهد شد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روابط عمومی خانه سینما، مراسم تشییع و تدفین پیکر زنده یاد کیومرث پوراحمد به درخواست خانواده وی فردا جمعه ۱۸ فروردین […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000