طلا ۲ هزار دلار را رد کرد!

طلا ۲ هزار دلار را رد کرد!

در دقایقی پیش هر اونس طلا در بازارهای جهانی با افزایش قیمت ۳۶ دلاری از قله ۲ هزار دلاری عبور کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، روند قیمت طلا به شدت صعودی به نظر می‌رسد، چراکه روز به روز بازدهی سالانه خود را ارتقا می‌دهد؛ همان‌طور که در دقایقی پیش با افزایش قیمت بیش از ۳۶ دلاری قله ۲ هزار دلاری را رد کرد.

از ابتدای سال ۲۰۲۳، قیمت طلا ۸.۷ درصد افزایش یافته است؛ این امر بسیاری از تحلیلگران را به این باور رسانده است که رکورد جدید قیمت طلا دیر یا زود اتفاق می‌افتد. گفتنی است که پس از افت ۵.۱۶ درصدی در ماه فوریه، شمش از پایین ترین سطح سالانه خود بازگشت و در ماه مارس ۷.۷۶ درصد افزایش یافت.

هر اونس طلا این هفته را با روند مثبت قیمت آغاز کرد و قیمت آن روز دوشنبه ۰.۷۹ درصد افزایش یافت و امروز نیز بیش از یک درصد رشد کرد.

شاخص قدرت دلار که قدرت دلار آمریکا را بر حسب سبدی از ارزهای خارجی دنبال می کند، از ابتدای ماه مارس، روند نزولی داشته‌است و دلار آمریکا ۳.۶ درصد از قدرت خود را در این بازه زمانی از دست داده است. این ضعف در دلار آمریکا در قیمت هر اونس طلا نیز منعکس شده است که با شاخص دلار آمریکا همبستگی معکوس دارد.

دلیل دیگر افزایش مداوم قیمت طلا، ورشکستگی چندین بانک در ایالات متحده و افزایش تقاضا برای دارایی های امن است.

طلا ۲ هزار دلار را رد کرد!

۲۲۳۲۲۷

پست بعدی

هوش مصنوعی نولان؛ موضوع بدهید، فیلم‌نامه تحویل بگیرید!

س آوریل 4 , 2023
مگ‌تک نوشت: دنیای هوش‌های مصنوعی، هرروز غافلگیری‌های عجیبی برای ما دارد و هرچه می‌گذرد بیش از پیش کاربران را شگفت‌زده می‌کند. این‌بار نوبت سینما و علاقه‌مندان به دنیای هنر است که از قدرت هوش مصنوعی لذت ببرند و یا حتی بترسند! هوش مصنوعی نولان، یک ربات هوش مصنوعی است که […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000