نقص امنیتی خطرناک در این گوشی‌ها

نقص امنیتی خطرناک در این گوشی‌ها

زومیت نوشت: با گذشت چندین ماه از کشف نقص امنیتی بزرگ در میلیون‌ها گوشی گلکسی، سامسونگ هنوز پچ مناسبی را منتشر نکرده است.

به گزارش Gizchina، نقص امنیتی بزرگی در گوشی‌های گلکسی وجود دارد. گوگل این نقص را در نوامبر ۲۰۲۲ آشکار کرد و این اتفاق میلیون‌ها گوشی اندرویدی را تحت تاثیر قرار داد. نقص امنیتی در GPUهای «Mali» وجود دارد که در دستگاه‌های سامسونگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. گفته می‌شود این مشکل کاملاً حل نشده است.

هکرها از این نقص و نقص دیگری در مرورگر وب سامسونگ سواستفاده کردند و کاربران را به وب سایت‌های مخرب هدایت نمودند. بدین‌ترتیب این موضوع مرورگرهای اینترنتی کروم و سامسونگ را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

هکرها لینک‌های منحصربه‌فردی را از طریق پیامک به دستگاه‌های گلکسی سامسونگ در امارات متحده عربی ارسال کردند. قربانیان با کلیک روی این لینک‌ها، ناخواسته جاسوس‌افزار را دانلود می‌کردند.

سامسونگ یکی از حلقه‌های این زنجیره را اصلاح کرد. باوجوداین، چندین ماه پس از این کشف، شرکت مذکور پچ مناسبی برای تمام دستگاه‌های آسیب‌دیده منتشر نکرده است.

بنابراین، سامسونگ توانست با انتشار تنها یک پچ امنیتی، جلوی سواستفاده هکرها از یکی حلقه‌های زنجیره‌ای از نقص‌ها را بگیرد. بااین‌حال، گوگل اشاره کرده است که سامسونگ هنوز پچ امنیتی برای نقص پردازنده گرافیکی Mali را منتشر نکرده است. همان‌طور که گفته شد این نقص به مهاجمان اجازه دسترسی به سیستم را می‌دهد.

بااینکه منتظریم سامسونگ پچ موردنظر را منتشر کند، توصیه می‌کنیم به‌طور مرتب به‌روزرسانی‌های اندروید را روی دستگاه خود چک کنید، به‌خصوص اگر دارای تراشه اگزینوس با پردازنده گرافیکی Mali است. گوشی‌های اروپایی گلکسی S22 با تراشه‌های اگزینوس تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند؛ چراکه دارای پردازنده گرافیکی Xclipse 920 هستند.

۲۲۷۲۲۷

پست بعدی

افشاگری محمد دادکان از نقش مهرداد بذرپاش در انتخاب مدیران عامل سرخابی‌ها!

ی آوریل 2 , 2023
محمد دادکان در مورد نقش مهرداد بذرپاش در انتخاب مدیران عامل استقلال و پرسپولیس افشاگری کرد. کد خبر: 603698 | ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ ۱۷:۰۰:۲۰ اعتمادآنلاین | محمد دادکان رئیس اسبق فدراسیون فوتبال گفت‌و‌گویی تصویری با اعتمادآنلاین انجام داده است. به گزارش اعتمادآنلاین، محمد دادکان در بخشی از گفت‌وگوی تصویری خود با اعتمادآنلاین […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000