مستندی که دنباله یک فیلم سینمایی است

مستندی که دنباله یک فیلم سینمایی است

ایرنا نوشت: کارگردان مستند «آتش و گلستان» با تاکید بر اینکه فیلم مستند، حقیقت سینماست و باید برای دوام آن تلاش کرد، گفت: این مستند پشتوانه‌ ساخت فیلم سینمایی «چریک» می‌شود که روایت‌گر پهلوانی و زندگی شهید ابراهیم هادی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علی رویین‌تن درباره مستند آتش و گلستان گفت: فیلم مستند باید با استناد به واقعیت، فضایی حقیقی بسازد و به لنز دوربین نور حقیقت بتاباند. مستند «آتش و گلستان» یک مستند داستانی است که هفت محقق در آن تلاش می‌کنند راجع به شهید ابراهیم هادی حقایقی را که دریافت و برداشت کرده‌اند، به کارگردانی که قصد نوشتن فیلم‌نامه‌ای بر اساس زندگی این شهید را دارد، ارائه کنند. در واقع این فیلم قرار است پشتوانه‌ای باشد برای ساخت فیلم سینمایی به نام چریک که روایت‌گر پهلوانی و زندگی این شهید است.

به اکران فیلم «آتش و گلستان» امید دارم

رویین‌تن درباره شرایط ساخت فیلم مستند در سال‌های اخیر گفت: این روزها به سختی می‌توان استناد کرد و شرایط ساخت فیلم مستند باید استنادی باشد در جامعه‌ای که آدم‌ها سکوت اختیار کرده و بر سر حرف خود نمی‌مانند، ساخت فیلم مستند بسیار سخت است اما فیلم مستند حقیقت سینماست و باید برای دوام آن تلاش کرد.

رویین‌تن درباره اکران این مستند گفت: بسیار به اکران فیلم «آتش و گلستان» امید دارم. این فیلم قطعا تماشاگران و مخاطبان خاص خود را خواهد داشت.

آتش و گلستان تولید مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی و در مرحله تصویربرداری است. علی رویین‌تن پیشتر فیلم‌های سینمایی زمهریر و دلشکسته را کارگردانی کرده است.

۵۷۲۴۵

پست بعدی

انفجار پیک‌نیک در مشهد ۶ نفر را مصدوم کرد

چ مارس 29 , 2023
مشهد ـ فرمانده انتظامی مشهد گفت: انفجار سیلندر گاز پیک‌نیک در یک مهمانپذیر در مشهد ۶ نفر را مصدوم و روانه بیمارستان کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، احمد نگهبان اظهار کرد: در پی اعلام یک مورد انفجار گاز پیک نیک، بلافاصله مأموران کلانتری امام رضا (ع) و نیروهای امدادی به […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000