واکنش شورای عالی امنیت ملی به درگیری‌های اخیر در سوریه

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی در خصوص مشارکت ایران در حمله به پایگاه‌های غیر قانونی این کشور در سوریه گفت: آمریکا تلاش می‌کند با فرافکنی و فرار از تبعاتی که اشغال غیرقانونی بخشی از خاک سوریه متوجه نیروهای نظامی این کشور می‌کند، اتهاماتی را متوجه ایران نماید که واقعیت ندارد.

واکنش شورای عالی امنیت ملی به درگیری‌های اخیر در سوریه کد خبر: 603896 | ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ ۱۷:۲۰:۵۲ اعتمادآنلاین |

کیوان خسروی خاطر نشان کرد: واشنگتن نمی‌تواند با ایجاد بحران‌های تصنعی و دروغ پردازی مقابله طبیعی و قانونی کشورهای اشغال شده با نیروهای نظامی آمریکا را به کشورهای دیگر منتسب کند.
سخنگوی شورای عالی امنیت ملی افزود: ایران برای مقابله با تروریسم وابسته و ایجاد امنیت پایدار در سوریه، هزینه های زیادی را متحمل شده و با هرگونه اقدامی که ثبات در این کشور را با مخاطره روبرو کند، مخالف بوده و با آن مقابله می کند.
به گزارش ایسنا، خسروی در ادامه به نقش آمریکا در ایجاد و حمایت از داعش به عنوان ابزار نیابتی برای پیگیری اهداف سیاسی در سوریه و عراق اشاره کرد و گفت: طی دو روز گذشته نیز بالگردهای آمریکایی با چندین سورتی پرواز با هدف توسعه بی ثباتی در سوریه اقدام به جابجایی تروریست‌های داعشی در خاک این کشورکرده اند که باید درقبال آن پاسخگو باشند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: هرگونه بهانه‌گیری برای حمله به پایگاههایی که با در خواست دولت سوریه برای مقابله با تروریسم و عوامل داعش در خاک این کشور ایجاد شده بدون درنگ با پاسخ متقابل روبرو خواهد شد.

پست بعدی

فعالیت ۹۰ پایگاه مطالعات نوروزی ویژه دانش آموزان خوزستانی

ش مارس 25 , 2023
باشگاه خبرنگاران نوشت:مسعود حمیدی نژاد مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به فعالیت پایگاه‌های مطالعات نوروزی گفت: در راستای اجرای جهاد همدانی در شتاب بخشیدن به رشد شاخص‌های آموزشی و تربیت استان خوزستان به لزوم توجه به فرایند مطالعه و آمادگی دانش آموزان جهت شرکت در امتحانات پایانی نوبت […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000