سیل در مناطق زلزله زده ترکیه کشته داد

سیل در مناطق زلزله زده ترکیه کشته داد

ایسنا نوشت: پس از وقوع سیل در دو استان زلزله‌زده ترکیه، گروه‌های امداد و نجات روز گذشته (پنجشنبه) سه جسد دیگر را از زیر گل‌ولای بیرون آوردند که شمار قربانیان این فاجعه جدید را به ۱۷ نفر رساند.

به نقل از آسوشیتدپرس، به دنبال بارندگی شدید روز چهارشنبه، ناگهان سیل در خیابان‌های استان‌های آدیامان و شانلی‌اورفه جاری شد و هر چه بر سر راه داشت از جمله خودروها را با خود شست و منازل، چادرها و اسکان‌های موقت زلزله‌زدگان را زیر آب برد و تلفات انسانی برجا گذاشت.

بر اساس آخرین خبرها، امدادگران روز پنجشنبه جسد سه نفر را در میان گل‌ولای و آوار به جا مانده از سیل در شانلی‌اورفه پیدا کردند و به این ترتیب شمار قربانیان به ۱۷ نفر افزایش یافت. بیشتر تلفات هم مربوط به همین منطقه بوده است.

در آدیامان نیز یک خانه کانتینری که خانواده‌ای از بازماندگان زلزله در آن اسکان داشتند، زیر آب رفت و دو نفر غرق شدند. یک پرستار و کودک دو ساله‌اش نیز همچنان مفقود هستند.

به گزارش یورونیوز، در همین حال، روز پنجشنبه یک زمین لرزه‌ با قدرت ۴.۸ ریشتر شهر "بولو" در شمال شرق ترکیه و در فاصله ۲۶۰ کیلومتری استانبول را لرزاند و مردم از ترس روانه خیابان‌ها شدند. این زمین‌لرزه تلفاتی در پی نداشته است.

آدیامان و شانلی‌اورفه از جمله ۱۱ استانی در ترکیه هستند که در ششم فوریه امسال بر اثر زلزله ۷.۸ ریشتری، متحمل تلفات و ویرانی‌های گسترده‌ای شدند و در مجموع بیش از ۴۹ هزار نفر در ترکیه جان خود را از دست دادند. بر اثر این زلزله، حدود شش هزار نفر هم در شمال سوریه جان باختند.

بیشتر بخوانید:

وقوع زلزله جدید در ترکیه/ جزئیات بیشتر

افزایش آمار مرگ‌ومیر زلزله وحشتناک ترکیه

271 233

پست بعدی

گلایه‌های بازیگری که جرات تغییر جنسیت داشت/ عکس

ج مارس 17 , 2023
۲۲ تیر ۱۴۰۱ بود که شهره لرستانی از انجام عمل تطبیق جنسیت خبر داد و گفت نام مازیار را برای خود برگزیده‌ است. او اکنون با انتشار عکسی تازه‌ای از خود از سالی گفته است که در آن از فقر فرهنگی آماج کلام تلخ و راه‌های بسته قرار گرفت. به […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000