سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه کتاب تهران در مصلی امام خمینی (ره) برپا می‌شود

سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه کتاب تهران در مصلی امام خمینی (ره) برپا می‌شود

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از انتخاب مصلی بزرگ امام خمینی (ره) به‌عنوان محل برگزاری سی‌و چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، یاسر احمدوند در این خصوص گفت: امسال بعد از نمایشگاه سی‌وسوم در تیرماه با رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره نیازهای و شرایط لازم برای برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، مکاتبه شد، چنانچه مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب امکانات لازم برای میزبانی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را دارد، اعلام شود شهریورماه این نامه از سوی رئیس شورای شهر تهران پاسخ داده شد.

وی ادامه داد: به ضمیمه این نامه توضیحات مدیرعامل مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب ارسال شده بود. در این نامه به فراهم‌آوری امکانات لازم برای میزبانی این مکان ازجمله ایجاد فضای مسقف کافی، رفع مشکلات دسترسی و اصلاح معابری منتهی به مجموعه همچنین امکانات حمل و نقل عمومیاشاره شده بود.

رئیس سی‌وچهارمین نمایشگاه کتاب تهران ادامه داد: در پاییز نیز در چند نوبت از مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب بازدید به عمل آمد و همکاران معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به‌طور مرتب درباره این موضوع، گزارش ارائه می‌کردند. با توجه به فعالیتی که بعد از چند سال وقفه در این مجموعه برای تکمیل سازه‌ها و رفع نواقص، این امیدواری را ایجاد کرده بود که این مجموعه آماده میزبانی از سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران باشد.

احمدوند با توجه به ادامه مکاتبات و جلسات متعدد با مسئولان مدیریت شهری در طول سال جاری، گفت: در نهایت با تصویب شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه و نظر دستگاه‌های همکار برای برگزاری نمایشگاه، تصمیم براین شد، سی‌وچهارمین دوره بزرگترین رویداد فرهنگی کشور در «شهر آفتاب» برپا شود. این تصمیم طی مکاتبه‌ای به شهرداری تهران اعلام شد مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب، در بازه زمانی ۲۰ تا ۳۰ اریبهشت‌ماه سال ۱۴۰۲ میزبان نمایشگاه صنعت نفت است و امکان میزبانی از نمایشگاه کتاب تهران در این تاریخ وجود ندارد؛ بنابراین مدیریت شهری پیشنهاد کرد تاریخ برگزاری نمایشگاه کتاب به بعد از این تاریخ باشد قبل از این تاریخ نیز اعلام شده بود، مجموعه به‌دلیل انجام عملیات عمرانی آمادگی برای میزبانی را ندارد.

معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به بررسی پیشنهاد مدیریت شهری ادامه داد: این پیشنهاد با حضور مدیران شهری، در جلسات متعدد بررسی شد. امکان برگزاری نمایشگاه کتاب در خردادماه به‌دلیل تلاقی با ایام ارتحال حضرت امام‌خمینی(ره)، آغاز فصل امتحانات مدارس، همچنین برگزاری ادوار مختلف این رویداد در اریبهشت‌ماه و تعیین این ماه، در تقویم فرهنگی کشور و نمایشگاه‌های بین‌المللی و حضور مهمانان خارجی وجود ندارد.

احمدوند گفت: درخواست کردیم نمایشگاه نفت در تاریخ دیگری برگزار شود که موافقت نشد؛ بنابراین با تصمیم شورای سیاست‌گذاری سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در مصلی برگزار خواهد شد. امیدواریم این رویداد با مشارکت حداکثری ناشران و حضور حداکثری مردم و علاقه‌مندان همچنین با تصمیمات و برنامه‌هایی پیش‌بینی شده، نمایشگاهی ممتاز و در ایجاد و تقویت نشاط فرهنگی و اجتماعی موثر باشد.

۵۷۲۴۷

پست بعدی

متیو مک‌کانهی و وودی هارلسون دوباره همبازی شدند/ بازی یک کمدی

پ مارس 16 , 2023
مهر نوشت: یک سریال کمدی با بازی وودی هارلسون و متیو مک‌کانهی ساخته می‌شود. اپل یک سریال کمدی با بازی متیو مک‌کانهی و وودی هارلسون می‌سازد. ۲ رفیق «کارآگاه واقعی» یک بار دیگر در کنار هم جلوی دوربین می‌روند و این بار در یک کمدی که خالق آن دیوید وست […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000