علیرغم وعده وزیر راه،بلیت نوروزی با بیش از دو برابر افزایش قیمت فروش رفت

علیرغم وعده وزیر راه،بلیت نوروزی با بیش از دو برابر افزایش قیمت فروش رفت

ایلنا نوشت:در حالیکه نرخ مصوب بلیت تهران- کیش در بیشترین حالت یک میلیون و ۳۵۹ هزار تومان است اما بلیت هواپیما برای این مسیر تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم به فروش رفته است.

اواخر دی ماه امسال شرکت‌های هواپیمایی اعلام کردند که با افزایش ۳۰ درصدی نرخ بلیت هواپیما موافقت شده اما بلافاصله ستاد تنظیم بازار این موضوع را رد و اعلام کرد فعلا افزایش قیمتی برای بلیت هواپیما اعمال نمی‌شود. هر چند شرکت‌های هواپیمایی به رد مصوبه شورای عالی هواپیمایی کشوری معترض بودند اما به طور قانونی افزایش نرخ بلیت لغو شد.

اما پس از دستور لغو افزایش نرخ بلیت هواپیما، افزایش قیمت‌ها همچنان ادامه پیدا کرد و حتی بیشتر از ۳۰ درصد هم قیمت‌ها بالا رفت. شرکت‌های هواپیمایی هم مدعی هستند که این افزایش قیمت از سوی چارتر کنندگان اعمال می‌شود و شرکت‌ها بلیت‌ها را با همان قیمت مصوب به آژانس‌ها و چارترکنندگان می‌فروشند و آژانس‌ها هستند که گرانفروشی می‌کنند.

البته رییس سازمان هواپیمایی اعلام کرد که افزایش قیمت چه از سوی ایرلاین‌ها انجام شود چه از سوی چارترکنندگان و آژانس‌های مسافرتی، تخلف است و سازمان هواپیمایی این تخلف را پیگیری می‌کند. البته وزیر راه و شهرسازی، دادستانی، تعزیرات و ستاد تنظیم بازار هم بارها به گرانفروشان تذکر داده‌اند و اخیرا «مهرداد بذرپاش» وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که اجازه افزایش قیمت بلیت در شقوق حمل و نقل برای ایام نوروز را نمی‌دهیم و بلیت ها بدون افزایش قیمت به فروش می‌روند اما در شرایط کمبود ناوگان هواپیمایی و نایاب بودن بلیت هواپیما به ویژه برای ایام عید نه تنها بازار سیاه فروش بلیت هواپیما کنترل شد بلکه افزایش قیمت‌ها بعضا تا بیش از دو برابر به فروش رفته و حتی با افزایش ۱۰۰ درصدی بلیت هواپیما باز هم بلیت با این قیمت نایاب است و از چند هفته مانده به تعطیلات عید تمام بلیت‌های گران هم به فروش رفته‌اند.

در حالیکه نرخ مصوب بلیت تهران- کیش در بیشترین حالت یک میلیون و ۳۵۹ هزار تومان است اما بلیت هواپیما برای این مسیر تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هم به فروش رفته است. همچنین بلیت یک میلیون و ۳۰۳ هزار تومان مسیر تهران – قشم با نرخ دو میلیون و چهارصد هزار تومان هم به فروش رفته و بلیت تهران- مشهد با قیمت مصوب یک میلیون و ۱۹ هزار تومان را برای ایام عید به قیمت ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان فروخته‌اند.

سوالی که مطرح می‌شود این است که نهادهای نظارتی که در این روزها دائما از دستور برای ممنوعیت افزایش قیمت بلیت و کنترل بازار بلیت هواپیما را دارند؛ کجا هستند و چطور نظارت می‌کنند که این بلیت‌ها با بیش از دو برابر افزایش به فروش رفته‌اند و در شرایط انحصاری و نبود رقابت مردم هم چاره و گزینه‌ای جز خرید همین بلیت های گران را ندارند.

بلیت33

بلیت 112

بلیت1

بلیت 3

بیشتر بخوانید:

۴۶۲۱۷

پست بعدی

عیدی ساپینتو به آبی‌ها/استقلال از پرسپولیس سبقت گرفت

ی مارس 12 , 2023
تیم‌های فوتبال فولاد خوزستان و استقلال از ساعت ۱۹ امروز (یکشنبه) در چارچوب هفته بیست‌وسوم لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه شهدای فولاد به مصاف هم رفتند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آخرین دیدار از روز دوم هفته بیست و سوم رقابتهای لیگ برتر از ساعت ۱۹ امروز یکشنبه بین تیم های […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000