مصوبه جدید مجلس برای متقاضیان جدید دریافت یارانه

مصوبه جدید مجلس برای متقاضیان جدید دریافت یارانه

ایسنا نوشت:نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای، ضمن حذف یارانه پردرآمدها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در سال آینده موظف به شناسایی و ثبت متقاضیان جدید یارانه کردند.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف است ضمن بروزرسانی داده‌ها، دو بار در سال با اتکا به داده‌های متقن و ثبتی پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان و واقعیت‌های اقتصادی کشور، درآمد سرانه خانوارها و قدرت خرید مردم نسبت به شناسایی گروه های مشمول حمایت و مشمولین ماده ۱۳ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و برقراری حمایت‌های یارانه‌ای آن ها و اعلام حذف گروه های پردرآمد از حمایت‌های یارانه‌ای اقدام کند.

سازمان هدفمندسازی یارانه ها و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلفند نسبت به ثبت نام افراد جدید متقاضی یارانه طبق ضوابط و مقررات اقدام کنند.

کلیه دستگاه های اجرائی ماده (۲۹) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از جمله بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، فرماندهی انتظامی، سازمان ثبت احوال کشور، سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و پزشکی قانونی موظف به همکاری و ارائه اطلاعات به‌صورت برخط، مستمر و رایگان به وزارتخانه مذکور بوده و مکلفند تا ‌فرایند استحقاق‌سنجی متقاضیان را با بهره‌برداری از شاخص‌های پایگاه، تدقیق، هدفمند و اثربخش کند.

بیشتر بخوانید:

۳۵۲۱۷

پست بعدی

احتمالا ترکیه دیگر از آمریکا اف-16 نمی‌خرد

د مارس 6 , 2023
کد خبر: 600911 | ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ ۱۵:۰۲:۰۰ اعتمادآنلاین | شاگری ارهان، یکی از اعضای کمیته امنیت و سیاست خارجی ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد که آنکارا احتمالا درخواست خود برای خرید جنگنده های اف-۱۶ از آمریکا را به دلیل قیمت آن پس خواهد گرفت و به دنبال گزینه‌های پیشرفته تر دیگری […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000