شش گزینه خارجی تیم ملی را بشناسید!

شش گزینه خارجی تیم ملی را بشناسید!

ورزش سه نوشت: فدراسیون فوتبال اکنون علاوه بر گزینه‌های داخلی که معرفی کرده، مذاکرات را تا روز سه شنبه با شش گزینه خارجی نیز دنبال خواهد کرد.

در شرایطی که ساعاتی پیش نام هفت گزینه ایرانی نیمکت تیم ملی معرفی شدند تا برنامه‌های خود را برای در اختیار گرفتن سرمربیگری تیم ملی اعلام کنند، فدراسیون فوتبال 6 گزینه خارجی نیز مدنظر قرار داده است.

امیر قلعه نویی، حسین فرکی، ساکت الهامی، فرهاد مجیدی، جواد نکونام، مهدی تارتار و حمید مطهری هفت گزینه فدراسیون فوتبال از جمع مربیان داخلی برای حضور روی نیمکت تیم ملی هستند.

با این حال اکنون منابع خبری ورزش سه به گزینه‌های خارجی تیم ملی نیز دسترسی یافته و گفته می‌شود قرار است در مجمع پیش‌رو اعضای هیات رییسه روی آنها نیز بررسی لازم صورت گیرد.

از بین گزینه‌های خارجی دو مربی در داخل لیگ برتر ایران در حال حاضر در حال فعالیت هستند. مورایس سرمربی سپاهان یکی از این گزینه‌هاست که درخواست فدراسیون به این باشگاه برای اعلام برنامه‌ها ارسال شده است. سرمربی اسپانیایی تراکتور نیز دیگر گزینه خارجی نیمکت تیم ملی محسوب می‌شود. خمز که در این فصل به ایران آمده و هدایت تراکتور را عهده‌دار شده، توانسته عملکرد فنی مثبتی روی آنها گذاشته و شرایط مناسبی را دنبال کند و به واسطه کارنامه‌ای که در لالیگا دارد، جزو گزینه‌های نیمکت تیم ملی نیز قرار گرفته است.

اما گزینه سوم تیم ملی نیز اسپانیایی است؛ فیلیکس سانچز مربی‌ای نام‌آشنا برای فوتبال ایران محسوب می‌شود که پروژه بزرگ خود از سال 2006 در قطر استارت زد و در نهایت اما با ناکامی در جام جهانی 2022 از سمت خود کنار رفت. سرمربی تیم ملی قطر که گفته می‌شود انقلابی بزرگ از نظر ساختار در این کشور برای فوتبال‌شان شکل داده بود و اکنون نیز موردتوجه فدراسیون فوتبال و مهدی تاج قرار گرفته است.

به جز این سه گزینه، سه مربی دیگر خارجی نیز موردتوجه تیم ملی ایران و فدراسیون فوتبال قرار دارند که فدراسیون فعلا قصد افشای نام آنها را ندارد و از طریق لینک‌های خود در حال مذاکره و در اختیار گرفتن برنامه و شرایط آنها برای حضور روی نیمکت تیم ملی است. مربیانی از اسپانیا، هلند و ایتالیا!

طبق آمار به دست آمده قرار است طی روزهای آتی و قبل از نشست اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال، این شش گزینه خارجی بهمراه هفت گزینه داخلی که برنامه خود را به فدراسیون اعلام خواهند کرد، بررسی نهایی شده و در نهایت در هفته سوم اسفند و پیش از آغاز کمپ تمرینی تیم ملی برای فیفادی رسما از سرمربی بعدی تیم ملی رونمایی شود.

بیشتر بخوانید:

257 251

admin

پست بعدی

عکس| تصاویری از سوختن ماشین‌ها درپی انفجار مرکز گاز مایع در همدان

ج فوریه 24 , 2023
ایسنا نوشت: در ساعت ۱۲:۱۰ دیروز-پنجشنبه ۴ اسفندماه- خبری مبنی بر انفجار و آتش‌سوزی مرکز گاز سیلندر مایع (LPG) همدان به سامانه ۱۲۵ مخابره شد. دو مصدوم دچار سوختگی شدند که یک نفر وضعیت سوختگی شدیدتری دارد. یک نفر نیز به علت افتادن کپسول روی پایش، دچار آسیب شده است. […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000