پدرِ پینوکیو، باز هم انیمیشن می‌سازد

پدرِ پینوکیو، باز هم انیمیشن می‌سازد

ایسنا نوشت: گیلرمو دل‌تورو، پس از اقتباس از پینوکیو برای نتفلیکس، انیمیشن استاپ‌موشن دیگری برای این سامانه نمایش آنلاین می‌سازد.

گیلرمو دل تورو، برنده جایزه بفتا برای «پینوکیو»، کارگردانی و تهیه‌کنندگی «غول مدفون» را براساس فیلمنامه‌ای که با دنیس کلی می‌نویسد، بر عهده خواهد گرفت. استاپ‌موشن «غول مدفون» براساس رمان فانتزی نویسنده بریتانیایی- ژاپنی برنده جایزه نوبل، کازوئو ایشی گورو، داستان یک زوج مسن بریتانیایی به نام اکسل و بئاتریس را دنبال می‌کند که در انگلستان خیالی زندگی می‌کنند در شرایطی که هیچ‌کس قادر به حفظ خاطرات طولانی‌مدت نیست.

دل تورو در بیانیه‌ای گفته است: «کارگردانی این فیلمنامه که من و دنیس کلی برای ساخت آن در حال اقتباس از رمان عمیق و تخیلی کازوئو ایشی گورو هستیم برای من افتخار و مسئولیت بزرگی است.» کازوئو ایشی‌گورو یکی از شناخته‌شده‌ترین نویسندگان معاصر انگلستان است و در سال ۱۹۸۶ برای کتاب «هنرمندی از جهان شناور» برنده جایزه وایت‌برِد و در سال ۱۹۸۹ برای کتاب «بازمانده روز» برنده جایزه بوکر شد. از بین آثار او کتاب‌های «وقتی یتیم بودیم» و «هرگز رهایم مکن» نیز به فهرست نهایی جایزه بوکر راه یافتند. در سال ۲۰۰۸، مجله تایمز او را در رده ۳۲ در بین ۵۰ نویسنده برتر انگلیسی از سال ۱۹۴۵ قرار داد و ایشی‌گورو در سال ۲۰۱۷ برنده جایزه نوبل ادبیات شد. پیش از این رمان‌های «بازمانده روز» و «هرگز رهایم مکن» او به صورت اقتباس سینمایی اکران شده‌اند.

«پینوکیو» ساخته گیلرمو دل‌تورو، برنده جایزه بفتا برای بهترین فیلم انیمیشن شد. این فیلم با بیش از ۵۰ میلیون بازدید در ۲۸ روز اول اکران خود، چهار هفته در فهرست ۱۰ فیلم برتر انگلیسی نتفلیکس قرار گرفت و به ۱۰ فیلم برتر در ۹۲ کشور رسید و یکی از شانس‌های اصلی کسب اسکار بهترین انیمیشن ۲۰۲۳ است.

۲۵۹۲۴۵

admin

پست بعدی

پیش‌بینی آب‌وهوای تهران طی روزهای آینده

ج فوریه 24 , 2023
ایسنا نوشت: بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد شدید در بخش‌های جنوبی و خیزش گرد و خاک و در ارتفاعات بارش پراکنده، کولاوک و احتمال سقوط بهمن پیش‌بینی می‌شود. با بررسی نقشه‌های هواشناسی تصاویر ماهواره‌ای و […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000