یک مگس در دفتر خاطراتش چه می‌نویسد؟

یک مگس در دفتر خاطراتش چه می‌نویسد؟

چاپ دوم کتاب"دفتر خاطرات یک مگس" نوشته خانم "دورین کرونین" با ترجمه سمیرا کمالی در ۴۰ صفحه وزیری توسط نشر نیستان منتشر و وارد بازار کتاب کودک و نوجوان شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این کتاب منتخب برای لیست پرفروش‌ترین کتابهای کودک نیویورک تایمز و سایت آمازون در سال انتشار بوده است و در ایران نیز همیشه در برنامه‌های کار گروهی علوم، آموزش حفاظت از محیط زیست و شناخت دنیای حیوانات مورد توجه قرار گرفته‌ اند. کتاب برای گروه سنی ۳-۷ سال مناسب است.

"هری بلیس" تصویرگر این مجموعه است. او در رشته نقاشی تحصیل کرده و کار او در این کتاب، یک مکمل عالی برای کار نویسنده است. هرگز بدون تصویرگری طنزآمیز او، این مجموعه‌ی قابل‌توجه، شکل نمی‌گرفت. هری تاکنون برای ۲۵ کتاب کودک تصویرگری کرده و طرح‌های او با عنوان "بلیس" در نشریه نیویورکر منتشر می‌شود.

در این کتاب‌ مگس دفتر خاطرات شخصی خود را می‌نویسد. این کار، به خوبی نحوه نوشتن دفتر خاطرات و یادداشت‌های روزانه را به کودک نشان می‌دهد. این کتاب‌ طرح زیرکانه‌ای دارد تا کودک در حال و هوایی طنزآمیز، درباره زندگی و تأثیر مگس‌ها در محیط زیست اطراف ما، اطلاعات علمی جالبی به دست آورد. برای مثال از این که در هر چشم مگس، چهار هزار لنز بینایی وجود دارد و هم‌چنین از بسیاری اطلاعات جالب دیگر آگاه می‌شود.

این کتاب دنیا را از دید یک مگس کوچک بامزه به ما نشان می‌دهد. ابتدا و انتهای کتاب، در واقع یک اسکرپ بوک است که مگس عکس‌ها و اشیای مورد علاقه خود را در آن صفحه‌ها چسبانده؛ مثلا عکس مادربزرگش را که از جلوی صورت بابی روث فوتبالیست معروف رد می‌شده، عکس خودش با دوستانش کرم و عنکبوت و خیلی چیزهای جالب دیگر را چسبانده است. در ادامه او که تازه قرار است به مدرسه برود، از نگرانی‌اش درباره اینکه آیا بقیه بچه‌ها هم مثل او غذای مانده می‌خورند یا نه، می‌نویسد. آنها در مدرسه کلاس پرواز دارند و یاد می‌گیرند که توانایی‌شان در پرواز از یک هواپیمای جت هم بیشتر است. او ۳۲۷ تا خواهر و برادر دارد و پرستار بچه‌ای که مادرش برای نگهداری از آنها آورده، مجبور شده برای ساکت نگه داشتن‌شان یک قورباغه بزرگ با خودش بیاورد.

۵۷۲۴۷

پست بعدی

فیلم | راه‌رفتن عجیب شترها در تپه‌های شنی شیبدار

د فوریه 13 , 2023
شترها می توانند برای مدت طولانی بدون غذا یا آب زنده بمانند. آنها به راحتی می توانند 90 کیلوگرم اضافی حمل کنند و می توانند حدود 32 کیلومتر در روز در آب و هوای خشن بیابان راه بروند. دریافت 1 MB به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شترها مانند اسب‌ها یورتمه نمی‌روند؛ […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000