فیلم | راه‌رفتن عجیب شترها در تپه‌های شنی شیبدار

فیلم | راه‌رفتن عجیب شترها در تپه‌های شنی شیبدار

شترها می توانند برای مدت طولانی بدون غذا یا آب زنده بمانند. آنها به راحتی می توانند 90 کیلوگرم اضافی حمل کنند و می توانند حدود 32 کیلومتر در روز در آب و هوای خشن بیابان راه بروند.

دریافت 1 MB

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شترها مانند اسب‌ها یورتمه نمی‌روند؛ این حیوانات در سرعت، هر دو پای راست خود را با هم و هر دو پای چپ را با هم حرکت می‌دهند. سرعت معمولی برای یک شتر 5 کیلومتر در ساعت است و شترهای مسابقه می‌توانند تا 25 کیلومتر در ساعت، سرعت داشته باشند.

شترها به دلیل پهن بودن پاهایشان می توانند به راحتی در بیابان راه بروند. پاهای پهن آنها به وزن بدن آنها اجازه می دهد تا در سطح بزرگ تری از زمین قدم گذارند که فشار وارده بر زمین توسط شتر را کاهش می‌دهد. همانطور که می دانیم فشار اعمال شده و مساحت با هم نسبت عکس دارند.

شترها باهوش هستند و نشان داده اند که عقل و هوش هیجانی یک کودک هشت ساله را دارند. هر دو شتر باختری و درومدری دارای ضریب انسفالیزاسیون (EQ) 1.3 هستند که سطحی مشابه با هوش فیل آفریقایی و بیشتر از هوش اسب است.

227227

پست بعدی

اینجا هوا سمی است و بوی تعفن از اجساد بلند می‌شود

د فوریه 13 , 2023
کد خبر: 596965 | ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ ۱۵:۴۹:۲۱ اعتمادآنلاین | امدادگران و داوطلبانی که روزهاست برای کمک به بازماندگان تلاش می‌کنند، می‌گویند: به سختی می توان در این هوا نفس کشید. به گزارش ایسنا، مردم بی‌خانمان و آواره در این هوای سرد و یخبندان مجبور هستند برای گرم نگه داشتن خود پلاستیک‌ها […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000