«خانه خاموش» جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره بین‌المللی «فیپاداک» فرانسه را گرفت

«خانه خاموش» جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره بین‌المللی «فیپاداک» فرانسه را گرفت

فیلم مستند «خانه خاموش» به کارگردانی مشترک «فرناز جورابچیان» و «محمدرضا جورابچیان» در بخش مسابقه اصلی جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «فیپاداک» فرانسه، جایزه میترانی (بهترین فیلم بلند اول یا دوم) را به دست آورد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فیلم مستند «خانه خاموش» Silent House به کارگردانی مشترک «فرناز جورابچیان» و «محمدرضا جورابچیان»، تهیه‌کنندگی مشترک «الهه نوبخت»، «استفانی لوبرون» Stephanie Lebrun، «جوئِل مارانان» Jewel Maranan و «انجمن ملی فیلم کانادا» NFB، با تدوین «هایده صفی‌یاری» و محصول مشترک کشورهای ایران، کانادا، فرانسه، فیلیپین و قطر؛ در دومین حضور بین‌المللی خود، در بخش مسابقه اصلی جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «فیپاداک» FIPADOC در کشور فرانسه روی پرده رفت و توانست جایزه «میترانی» MITRANI را دریافت کند.
«خانه خاموش» در نخستین حضور بین‌المللی خود، در بخش «رقابتی اصلی» در سی و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستندآمستردام ـ «ایدفا» IDFA در کشور هلند به نمایش در آمد و با ۱۲ فیلم دیگر در بخش مسابقه اصلی این جشنواره به رقابت پرداخت، این فیلم همچنین نامزد دریافت جایزه بهترین مستند اول بلند این رویداد معتبر سینمایی بود.
جشنواره بین‌المللی فیلم مستند آمستردام ـ «ایدفا»، معتبرترین جشنواره مستند جهان به شمار می‌رود.
«خانه خاموش» سرنوشت سه نسل از یک خانواده ایرانی طبقه متوسط رو به بالا را دنبال می‌کند. در مرکز داستان، خانه‌ای به قدمت یک قرن در تهران قرار دارد که خانواده، در آن روزهای شاد و غم انگیزی را سپری کردند. سازندگان این مستند که برادر و خواهر خانواده‌اند، توانسته‌اند از آرشیو غنی فیلم‌های خانوادگی استفاده کنند و آنها را در کنار مطالب تاریخی و همچنین مصاحبه با اقوام قرار دهند.
رئیس جشنواره بین‌المللی فیلم «ایدفا» در نشست خبری این رویداد معتبر سینمایی درباره فیلم مستند «خانه خاموش» ساخته مشترک «فرناز جورابچیان» و «محمدرضا جورابچیان» گفت: «خانه خاموش» آینه‌ای از تاریخ معاصر ایران در چند دهه اخیر است و ما معتقدیم که سراسر جهان آن را تماشا خواهند کرد؛ چون به شدت هنرمندانه ساخته شده است.
جشنواره بین‌المللی فیلم مستند «فیپاداک» که در حال حاضر، یکی از مهمترین بازارهای فیلم مستند در اروپا به شمار می‌رود به ریاست خانم «آنه جورجت» ANNE GEORGET با آثاری از تولیدات فرانسه و تولیدات مشترک با فرانسه، در بخش‌های مختلف از جمله؛ بخش مسابقه اصلی بین‌الملل، بخش رقابتی مستند موزیکال، بخش رقابتی مستند فرانسوی، بخش رقابتی «تأثیرگذار»، بخش رقابتی «پانورامای فرانسوی زبان»، بخش رقابتی «هوشمندانه»، بخش رقابتی «فیلم کوتاه»، بخش رقابتی «استعداد جدید»، بخش رقابتی «داستان‌های اروپایی»، بخش نمایش‌های ویژه، بزرگداشت و آثار هنرمندان جوان از روزهای ۳۰ دی ماه تا ۸ بهمن ماه جاری (۲۰ تا ۲۸ ژانویه ۲۰۲۳) در شهر بیاریتز در کشور فرانسه برگزار شد.

۵۷۵۷

پست بعدی

... و ناگهان کوادکوپترها

ی ژانویه 29 , 2023
کد خبر: 594292 | ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ ۲۳:۱۴:۳۷ اعتمادآنلاین | در روزی‌که مردم در خوی با سرما و آوارهای زمین‌لرزه سر کردند، و خبرها درباره حمله به اصفهان دست‌به‌دست می‌شد، اعتمادآنلاین مهم‌ترین خبرهای روز نهم بهمن ۱۴۰۱ را برای‌تان مرور کرده است. به این خبرها می‌توان اعتماد کرد. زلزله هم درگیری دارد؟ […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000