دعوت یک کارگردان از هنرمندان صحنه/ تئاتری‌ها در این شرایط کار کنند

تئاتری‌ها در این شرایط کار کنند

ایسنا نوشت: محمد یزدی که این روزها نمایش «نذر عباس» را روی صحنه می‌برد با ابراز تاسف از شرایط اقتصادی هنرمندان تئاتر، گفت: هیچ یک از مشاغل کار خود را تعطیل نکرده‌اند و فعالان تئاتر هم باید بتوانند فعالیت کنند زیرا آنها که نمی‌توانند برای تامین زندگی خود دزدی کنند یا شیشه ماشین پاک کنند.

این کارگردان، اضافه کرد: وقتی فعالان تئاتر دست از کار بکشند فرصت را به کسانی می‌دهند که جایگاه درستی ندارند و شایسته فعالیت در تئاتر ما نیستند.

او در ادامه با ارائه توضیحاتی درباره محتوای نمایش خود افزود: نمایش ما درباره شخصیتی واقعی به نام عباس بربری است که به سردار سلیمانی علاقه بسیاری داشته و برای دیدن او به سوریه می‌رود اما پیش از دیدن سردار شهید می‌شود و به عنوان یکی از شهیدان مدافع حرم به شمار می‌آید.

یزدی اضافه کرد: نمایش ما درباره سیر تحول این شخصیت است. زیرا پیش از اینکه دلبسته سردار سلیمانی شود شخصیتی بوده که تمام تنش پر از خالکوبی و فضایش بسیار متفاوت بوده است.

او با اشاره به اینکه این نمایش با حمایت حوزه هنری و مرکز هنرهای نمایشی روی صحنه می‌رود ادامه داد: نمایش ما به صورت امروزی و روایت ما به شکل کمدی ارائه می‌شود.

یزدی اضافه کرد: اجرای ما از هفتم دیماه آغاز شده و تا هفدهم ادامه دارد.

او درباره استقبال تماشاگران و ظرفیت تبلیغات این نمایش توضیح داد: با توجه به اینکه روزهای اول اجرا را سپری می‌کنیم استقبال بد نبوده ولی مشکل تبلیغات وجود دارد. بطوریکه امروزه کار تئاتر همراه با اعمال شاقه است اما رسالت من این است که اگر هم اعتراضی دارم، آن را با زبان هنر مطرح کنم و بهترین فرصت برای ما صحنه تئاتر است.

نمایش «نذر عباس» تا ۱۷ دی در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود. این نمایش روایتی مستند از زندگی شخصیتی مشهور به عباس بربری یکی از شهدای مدافع حرم است.

۵۷۲۴۵

پست بعدی

هشدار قرمز بارندگی در خوزستان صادر شد

س ژانویه 3 , 2023
اهواز- اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به حجم بالای بارندگی در استان، هشدار سطح قرمز را صادر کرد. مدیرکل هواشناسی خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به تقویت سامانه بارشی در استان بیان کرد: این شرایط از اواسط وقت چهارشنبه تا اواخر وقت پنجشنبه پایدار است. محمد سبزه […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000