هک شدن تلفن لیز تراس به دست روس‌ها

اعتمادآنلاین|

طبق گزارش میل آن ساندی، پیام‌هایی که هکرها به دست آوردند شامل «مذاکرات بسیار حساس لیز تراس با وزرای خارجه ارشد بین‌المللی درباره جنگ در اوکراین، از جمله بحث‌های مفصل درباره محموله‌های تسلیحاتی بود.»

به گزارش ایسنا، در زمان وقوع این حمله هکری، لیز تراس، وزیر امور خارجه دولت بوریس جانسون، نخست‌وزیر پیشین انگلیس بود.

در حالی که جزئیات این هک نامشخص است، گمان می‌رود مجرمان مکالمات یک ساله از جمله گفت‌وگوهای خصوصی تراس و متحد سیاسی او «کواسی کوارتنگ» را که از جانسون انتقاد کردند، دانلود کردند.

این گزارش تقصیر را به گردن بازیگران دولتی خارجی می‌اندازد که «فرض می‌شود برای روسیه ولادیمیر پوتین کار می‌کنند»، گرچه یک کارشناس سایبری که این روزنامه به آن اشاره کرده است، مظنونان معمول دیگری مانند «چین، کره‌شمالی و ایران را که علاقه زیادی به دانستن این دارند که وزیر خارجه در حال گفتن چه چیزی است» نام برد.

این روزنامه انگلیسی به نقل از یکی از منابع گزارش داد، با وجود اینکه این حادثه موجب نگرانی از وقوع باج‌گیری احتمالی شد، دستور خاموشی خبری صادر شد، زیرا «اگر بتوان تلفن وزیر امور خارجه را به راحتی به خاطر پیام‌های شخصی شرم‌آور غارت کرد، برای سرویس‌های اطلاعاتی چندان وجهه جالبی ندارد.»

یک سخنگوی دولت انگلیس با بیان اینکه در مورد «تدارکات امنیتی شخصیت‌ها» اظهارنظر نمی‌کند، تاکید کرد که دولت لندن «سیستم‌های قوی برای محافظت در برابر تهدیدات سایبری در اختیار دارد.» احزاب اپوزیسیون انگلیس اما خواستار تحقیقات مستقل فوری در مورد این ادعاها شده‌اند.

به دنبال این جنجال‌ها، لیز تراس در تاریخ ششم سپتامبر جانشین بوریس جانسون به عنوان نخست‌وزیر انگلیس شد و تنها ۴۵ روز این سمت را در دست داشتن و به نخست‌وزیری با کوتاه‌ترین دوره خدمت در تاریخ انگلیس تبدیل شد.

آیا این خبر مفید بود؟ 0 0

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

admin

پست بعدی

شهرداری تهران چه برنامه‌ای برای جام جهانی دارد؟

ی اکتبر 30 , 2022
اعتمادآنلاین| جام جهانی قطر نزدیک به 2 هفته دیگر آغاز می شود و تیم ملی فوتبال ایران نیز باید در برابر آمریکا، انگلیس و ولز قرار بگیرد. شهرداری تهران برای نمایش زنده بازی های تیم ملی در این جام برنامه هایی ویژه در نظر گرفته است. به گزارش ایسنا، مطهر […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000