آمریکا سال آینده وارد رکود اقتصادی می شود

اعتمادآنلاین|

روزنامه وال استریت ژورنال بر اساس آخرین نظرسنجی که از اقتصاددانان انجام داده است، از احتمال رکود اقتصادی آمریکا در سال آینده خبر داد.

​به گزارش فارس،این روزنامه آمریکایی، احتمال بروز رکود در آمریکا در 12 ماه آینده را 63 درصد دانست که در نظرسنجی قبلی وال استریت ژورنال در ماه جولای 49 درصد بوده است.

اقتصاددان در این نظرسنجی گفته اند، خطر بروز رکود به علت تلاش های فدرال رزرو برای کم کردن نرخ تورم از طریق افزایش نرخ بهره بالا رفته است.

بانک مرکزی آمریکا، نرخ بهره را در هر کدام از سه نشست گذشته خود 0.75 درصد افزایش داده است. آخرین نشست در ماه سپتامبر برگزار شد و نرخ بهره بانکی در این کشور به 3 تا 3.25 درصد رسید.

بیش از نیمی از اقتصاددان های شرکت کننده در این نظرسنجی پیش بینی کرده اند که فدرال رزرو نرخ بهره بانکی را بیشتر افزایش می دهد و اگر «بیش از حد» این کار را انجام دهد، اقتصاد بی ثبات می شود.

بنا بر پیش بینی این افراد، تولیدناخالص داخلی در دو دوره سه ماهه ای نخست سال 2023 حدود 0.2 درصد کاهش یابد این درحالی که در نظرسنجی قبلی رشد 0.8 درصدی در این بازه را پیش بینی کرده بودند.

یک اقتصاد در حال کوچک شدن بر بازار کار تاثیر خواهد گذاشت زیرا کارفرمایان مجبور می شود فرصت های شغلی را کاهش دهند.

پیش بینی می شود، در سه ماهه دوم 2023 حدود 34 هزار فرصت شغلی در بخش غیرکشاورزی طی هر ماه و در سه ماهه سوم 38 هزار فرصت شغلی طی هر ماه کاهش یابد.

انتظار می رود، نرخ بیکاری از رقم 3.5 درصد کنونی به رقم 3.7 درصد در ماه دسامبر برسد و در ماه ژوئن 2023 به 4.3 درصد افزایش یابد.

دایان سوانک، تحلیلگر KPMG معتقد است: «فدرال رزرو در حال انتخاب میان دو گزینه بد است؛ رکود اقتصادی با افزایش بیکاری یا خطر یک تورم از بین برنده و ریشه دارتر».

آیا این خبر مفید بود؟ 0 0

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

پست بعدی

این خودرو ۱۸۰ میلیون تومانی چری گزینه واردات به ایران است؟

د اکتبر 17 , 2022
دیجیاتو نوشت: تولید هاچ‌بک برقی چری ووجی پرو از هم‌اکنون آغاز شده و نسخه‌های نمایشی تا پیش از پایان اکتبر در نمایندگی‌های چینی به نمایش گذاشته می‌شوند. میکروکار برقی چری QQ یک سال پیش وارد بازار شد، اما برخلاف انتظار این شرکت چینی مورد استقبال مشتریان قرار نگرفت. ماهانه در […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000