الزام هواشناسی به تهیه طرح اپلیکیشن پیش‌رخدادهای گرد و غبار، سیل و توفان

اعتمادآنلاین|

نخستین نشست کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران در سال جاری ظهر امروز با حضور عابد ملکی معاون امور عمرانی استاندار تهران و سعید محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و دبیر این کارگروه و سایر اعضا، ظهر امروز سه شنبه در سالن جلسات استانداری تهران برگزار شد.

به گزارش فارس، سعید محمودی در تشریح مصوبات این نشست گفت: در جلسه امروز که در خصوص بررسی موضوعات مربوط به آلودگی هوای تهران تشکیل شده بود، مقرر شد طرح پیشنهادی طراحی اپلیکیشن پیش رخدادهای گرد و غبار، سیل، طوفان و موضوعات مشابه و مرتبط، از سوی اداره کل هواشناسی استان تهران به سازمان مدیریت و برنامه ریزی و معاونت امور عمرانی استانداری تهران برای بررسی و تامین اعتبار لازم ارائه شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان و دبیر کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران در تشریح دیگر مصوبات نشست امروز بیان داشت: با توجه به ارائه خروجی سامانه پایش عملکرد دستگاه های اجرایی استان در ارتباط با قانون هوای پاک مقرر شد، کلیه دستگاه ها با توجه به امتیاز کسب شده، موارد نقص گزارش ها و دلایل عدم تحقق تکالیف را اعلام و نسبت به ارائه برنامه زمانبندی انجام تکالیف مقرر در قانون هوای پاک به دبیر خانه و استانداری اقدام کنند.

محمودی همچنین در ادامه افزود:با توجه به مشکلات زیر ساختی و آلودگی هوا ناشی از تردد موتور سیکلت ها در سطح شهر تهران مصوب و مقرر شد، به منظور بررسی و رفع مشکلات موجود جلسه تخصصی با محوریت دفتر فنی استانداری تهران و سایر دستگاه های مرتبط تشکیل و گزارش اقدامات هریک از دستگاه ها به تفکیک در جلسه آتی کاهش آلودگی هوا ارائه و مورد بررسی قرار گیرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران در پایان با تاکید به اهمیت تشکیل جلسات منسجم و پیوسته برای بررسی موضوعات و تکالیف قانونی دستگاه ها در قانون هوای پاک به منظور برخورداری از شرایط مطلوب کیفیت هوا در تهران تصریح کرد: با توجه به اینکه در نیمه های فصل تابستان هستیم و اندک اندک به فصل پاییز و سرما و متعاقب آن به بحث آلودگی هوا نزدیک می شویم، انتظار می رود دستگاه های متولی و مسئول با جدیت بیشتر و اولویت قراردادن این موضوع به وظایف ذاتی و قانونی خود بپردازند.

admin

پست بعدی

ژست خاص سفیر جدید ایران در لبنان+ عکس

س آگوست 2 , 2022
اعتمادآنلاین| مجتبی امانی سفیر جدید ایران که از اواخر هفته گذشته مسئولیت سفارت ایران در لبنان را بر عهده گرفته بود ،با میشل عون رییس جمهور لبنان دیدار و رایزنی کرد . به گزارش ایسنا، در این دیدار مجتبی امانی ،استوار نامه خود را تقدیم رییس جمهور لبنان کرد . […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000