محیط زیست ایران در وضعیت مناسبی قرار ندارد

اعتمادآنلاین|

علی سلاجقه، رئیس سازمان محیط زیست روز شنبه چهارم تیرماه در مراسم افتتاح اولین دوره آموزش محیط بانی کشور که در مرکز تربیت محیط بانی در کرج برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه حدود ۳۰۰ نفر از همکاران ما در بخش محیط بانی تازه استخدام شده‌اند، این دوره آموزشی برگزار شده است.

به گزارش ایسنا، وی توضیح داد: همکاران در این دوره به گروه‌های ۸۰ نفره تقسیم و آموزش آنها در بازه زمانی مختلف انجام می‌شود.

این مسئول در ادامه گفت: متاسفانه محیط زیست ایران در وضعیت مناسبی قرار ندارد و در این شرایط وظیفه تک تک ماست که حساسیت بیشتری برای صیانت از این حوزه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه حفاظت اثرگذار از محیط به زیرساخت‌هایی نیاز دارد که یکی از مهمترین آنها ارتقای تجهیزات فردی محیط بانان است، گفت: باید به سمتی پیش برویم که امکانات محیط‌بانان در طراز استانداردهای جهان قرار بگیرد ولی تا آن زمان باید از ظرفیت‌های موجود نهایت بهره را ببریم.

سلاجقه با تاکید بر اینکه محیط‌بانان باید اخلاق حرفه‌ای را سرلوحه کار خود قرار دهند افزود: گمشده امروز ما در بسیاری امور اخلاق است و در بعد دوم هم باید به صورت جدی تری به بحث آموزش محیط بانان ورود کنیم.

رئیس سازمان محیط زیست کشور اضافه کرد: علاوه بر این، محیط‌بانان باید به مسائل به روز حقوقی در حوزه خود مسلط باشند تا در برخورد با متخلفان بتوانند به بهترین شکل عمل کنند.

این مسئول تاکید کرد: ارتقای وضعیت جسمانی محیط بانان یکی دیگر از مواردی است که بیش از پیش باید مورد توجه قرار بگیرد تا متخلفان کمتر فکر سوء استفاده از محیط زیست به ذهنشان برسد.

سلاجقه در پایان گفت: امیدواریم فرهنگ دوستی با طبیعت به فرهنگی غالب در کشور تبدیل شود و هیچ تخلفی در این حوزه اتفاق نیفتد و برای اینکار نیاز به آموزش و اطلاع رسانی عمومی داریم.

admin

پست بعدی

وزیر نیرو می‌گوید کمبود برق داریم؛ سخنگوی دولت می‌گوید خاموشی نداریم/ بالاخره خاموشی داریم یا نه؟!

ش ژوئن 25 , 2022
اعتمادآنلاین| صدیقه ببران، مدیر سابق روابط‌عمومی وزارت نیرو با اشاره به صحبت‌های متناقض درباره کمبود برق در دولت در روزنامه اعتماد نوشت: 1) در شرایطی که این روزها، فضای عمومی شهر تهران پر شده از بنرهایی که تلاش می‌کنند به نفع برخی افراد و جریانات خاص فضاسازی کرده یا حریم […]

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000