ترامپ به درخواست هوادارانش برای اخراج مقام ارشد بهداشتی آمریکا واکنش نشان داد

سیاسی/ بین الملل 5f9fd72d7e406_5f9fd72d7e40c رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی در تجمع انتخاباتی خود که مثل همیشه پروتکل‌های بهداشتی در آن رعایت نشده بود، گفت کمی بعد از انتخابات، «آنتونی فائوچی» از اعضای ارشد کارگروه مقابله با کرونا را اخراج می‌کند.

غروب یکشنبه به وقت آمریکا، ترامپ در سخنانی از پوشش رسانه‌ها از همه‌گیری کرونا انتقاد کرد و گفت بعد از انتخابات روز سه‌شنبه دیگر زیاد در این خصوص نخواهید شنید. به محض گفتن این سخنان، طرفداران ترامپ که بیشتر آن‌ها ماسک نزده بودند، با صدای بلند شعار «فائوچی را اخراج کن» سر دادند.

به گزارش روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت»، ترامپ هنگام شعار دادن آن‌ها ساکت ماند و بعد از آن رو به جمعیت گفت: به کسی (چیزی) نگویید، اما بگذارید تا کمی بعد از انتخابات صبر کنم…از توصیه شما ممنونم.

از زمان آغاز همه‌گیری کرونا در آمریکا، دکتر فائوچی و رئیس‌جمهور آمریکا علناً در چند مورد با یکدیگر مخالفت کرده‌اند.

جدیدترین اختلاف و تنش میان ترامپ و فائوچی درباره نحوه مدیریت کاخ سفید در مبارزه با ویروس کرونا بعد از آن رخ داد که مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا در مصاحبه با روزنامه واشنگتن‌پُست درباره موقعیت کنونی آمریکا در مواجهه با ویروس کرونا هشدار داد.

فائوچی در این خصوص گفت: «ما بزودی آسیب بسیاری خواهیم دید و این وضعیت خوبی نیست. همزمان که وارد فصل پاییز و زمستان می‌شویم و مردم در داخل خانه‌ها گرد هم می‌آیند، وضعیت آینده خوب به نظر نمی‌رسد. ما نمی‌توانستیم در موقعیتی ضعیف‌تر [از این] قرار بگیریم.»

وی در ادامه از عملکرد «جو بایدن»، نامزد دموکرات انتخابات آمریکا در جدی گرفتن این بیماری تمجید کرد و از دولت کنونی کشورش خواست تغییرات فوری به منظور رفع این خطر را اعمال کند.

کاخ سفید در واکنش، اظهارات فائوچی درباره آماده نبودن آمریکا برای مبارزه با کرونا در زمستان را بی اساس خواند و از آن انتقاد کرد.

ترامپ در حالی بارها مدعی پایان کرونا در آمریکا شده که این کشور همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم ۴۶۵ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۲۳۰ هزار و ۹۶۷ نفر افزایش یافت.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دست‌کم ۷۸ هزار و ۵۲۹ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به نه میلیون و ۱۲۲ هزار و ۱۱۴ نفر رسید.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

انفجار خط لوله گاز با پهپاد در استان المثنی عراق

د آبان 12 , 1399
سیاسی/ بین الملل سخنگوی سازمان الحشدالشعبی در استان المثنی عراق گفت که یک پهپاد خط لوله گاز را در این استان در روز شنبه منفجر کرده است. «یاسر الدبی» می‌گوید که اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهد انفجار اخیر در خط لوله گاز واقع در نزدیکی مقر تیپ ۴۴ […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000