ترامپ قصد اعلام پیروزی زودهنگام را انکار کرد/ بایدن: ترامپ قرار نیست این انتخابات را بدزدد

سیاسی/ بین الملل 5f9fc25249f2c_5f9fc25249f2f رئیس جمهور آمریکا این موضوع که پیروزی زودهنگام در انتخابات را اعلام می‌کند، انکار کرد اما گفت که جمهوری‌خواهان به منظور جلوگیری از تقلب احتمالی در شمارش آرا بعد از روز انتخابات، چالش‌های حقوقی ترتیب خواهند داد.

ترامپ ضمن انتقاد از تصمیمات گرفته شده توسط دیوان عالی مبنی بر اجازه دریافت آرا بعد از روز انتخابات در چندین ایالت محل نزاع، به خبرنگاران در شهر شارلوت، ایالت کارولینای شمالی گفت: به نظر من اینکه برگه‌های رأی می‌تواند بعد از انتخابات گردآوری شود، چیز بسیار بدی است. فکر می‌کنم خیلی بد است که مردم یا ایالت‌ها مجاز به جدول‌بندی کردن آرا، مدت زمانی طولانی بعد از پایان انتخابات هستند چرا که این موضوع فقط می‌تواند به یک چیز منجر شود.

ترامپ بدون ارائه شواهد مشخص برای ادعای خود مبنی بر آنکه تمدید مهلت برای دریافت برگه‌های رأی می‌تواند به تقلب بیانجامد، ادامه داد: فکر می‌کنم خطر زیادی در این امر وجود دارد و به گمان من تقلب و سوء‌استفاده بسیاری می‌تواند رخ دهد.

وی ضمن اشاره به ایالت پنسیلوانیا به طور خاص، گفت: ما شب انتخابات، به محض تمام شدن آن، با وکلای خود آنجا خواهیم بود.

اظهارات ترامپ به خبرنگاران، اندکی بعد از فرود در کارولینای شمالی به منظور حضور در تجمع انتخاباتی مطرح شد. وی در حال پاسخ به سؤالی درباره گزارش آکسیوس مبنی بر آنکه در صورت پیشی گرفتن از جو بایدن در شب انتخابات، قصد اعلام پیروزی زودهنگام را دارد، بود که این موضوع را با گفتن "اشتباه است"، انکار کرد.

در حالی که شبکه‌های خبری گاهی قادر به اعلام نتیجه رقابت‌های ریاست جمهوری در روز انتخابات یا روز بعد از آن بوده‌اند، ایالت‌ها معمولاً از زمان لازم برای شمارش آرا و تصدیق نتایج خود استفاده می‌کنند. امسال، تعداد آرای پستی رو به انفجار گذاشته چرا که مقامات کارزار و انتخابات به خاطر وجود همه‌گیری کووید ۱۹، مردم را به ارسال زودهنگام برگه‌های رأی و خودداری از حضور در مراکز رأی‌گیری تشویق می‌کنند.

دیوان عالی که هفته پیش برگزار شد برای دو مورد جداگانه در پنسیلوانیا و کارولینای شمالی اعلام کرد، آرایی که تمبر آن‌ها بعد از روز انتخابات به وسیله مهر باطل نشده و به ترتیب ۳ و ۹ روز بعد از ۳ نوامبر از این دو ایالت ارسال شوند، شمارش خواهند شد. این احکام نمایان‌گر یک پیروزی برای دموکرات‌ها بود. در حکم جداگانه‌ای نیز، دیوان عالی مهلت ۳ نوامبر برای دریافت آرای پستی در ایالت ویسکانسین را حفظ کرد.

دیوان عالی همچنین امکان رسیدگی به چالش در حال انتظار جمهوری‌خواهان در مورد فرآیندهای شمارش آرا در پنسیلوانیا را باز گذاشت.

بایدن: ترامپ قرار نیست این انتخابات را بدزدد

جو بایدن، نامزد دموکرات ریاست جمهوری روز یکشنبه به گزارشی که مدعی شده بود ترامپ در صورت پیشی گرفتن از بایدن در شب انتخابات اعلام پیروزی زودهنگام خواهد کرد، پاسخ داد و گفت: ترامپ قرار نیست این انتخابات را بدزدد.

اظهارات بایدن پس از آن مطرح شد که اکسیوس روز یکشنبه گزارش داد که ترامپ به جمعی از نزدیکان خود گفته که در صورت پیشی گرفتن در آرای زودهنگام- با وجود این احتمال که چندین ایالت محل نزاع بتوانند به آرای پستی که بعد از روز انتخابات شمارش شوند متکی باشند- اعلام پیروزی زودهنگام خواهد کرد.

ترامپ و بایدن روزهای گذشته تجمعات انتخاباتی خود را در پنسیلوانیا برگزار کردند، در حالی که ترامپ روز یکشنبه چهار تجمع در این ایالت برگزار کرد و بایدن نیز همان روز در تعدادی رویداد شرکت کرد. بایدن قرار است تمام روز دوشنبه را نیز در کارزارهای انتخاباتی پنسیلوانیا حضور داشته باشد.

شمارش زودهنگام آرا در پنسیلوانیا، به دلیل قوانین این ایالت که علیه شمارش آرای پستی قبل از روز انتخابات است، احتمالاً در طرفداری از ترامپ خواهد بود. با این حال، انتظار می‌رود این حاشیه کمتر شود.

نظرسنجی‌های بسیاری حاکی از پیشی گرفتن بایدن از ترامپ در پنسیلوانیا هستند. متوسط "ریئل کلیر پالتیکس" نشان می‌دهد که بایدن در این ایالت با ۴ امتیاز از ترامپ سبقت گرفته است.

ترامپ تقریباً با یک امتیاز برتری، برنده این ایالت در انتخابات ۲۰۱۶ بود؛ بردی که به طور گسترده از آن تحت عنوان "پیروزی غافلگیرانه" یاد شد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

افزایش طلای جهانی در آستانه انتخابات آمریکا

د آبان 12 , 1399
قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، اندکی افزایش پیدا کرد. بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۸۸۳ دلار و ۲۱ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۸۸۲ […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000