افزایش طلای جهانی در آستانه انتخابات آمریکا

5f9fbd7ec890c_5f9fbd7ec890e قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، اندکی افزایش پیدا کرد.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۸۸۳ دلار و ۲۱ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۸۸۲ دلار و ۶۰ سنت رسید.

شاخص دلار در برابر سبدی از ارزهای رقیب ۰.۱ درصد رشد کرد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر کرد.

در فاصله دو روز مانده به انتخابات، جو بایدن، نامزد دموکرات در نظرسنجیهای عمومی آرای بیشتری نسبت به ترامپ دارد اما ترامپ در ایالتهای تاثیرگذاری که می توانند سرنوشت انتخابات را تغییر دهند، رقابتی مانده است.

میچ مک کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا روز جمعه اظهار کرد: هر گونه بسته کمک مالی جدید باید در اوایل سال ۲۰۲۱ در نظر گرفته شود و احتمال تصویب چنین بسته ای بلافاصله پس از انتخابات را ضعیف کرد.

موارد ابتلا به کووید ۱۹ در اروپا طی پنج هفته گذشته دو برابر شده و شمار مبتلایان این منطقه را به ۱۰ میلیون نفر رساند و باعث شد کشورهایی مانند انگلیس و پرتغال به قرنطینه متوسل شوند.

به گفته استفن اینس، استراتژیست ارشد شرکت اکسی کورپ، دیدگاه بلندمدت نسبت به روند صعودی طلا مثبت است زیرا بسته کمک مالی بزرگی در آمریکا تصویب خواهد شد که نهایتا باعث تضعیف دلار می شود و قیمت طلا را بالاتر می برد.

موجودی طلای "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق ETF تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز جمعه ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۲۵۷.۶۷ تن رسید.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری ۱.۴ درصد صعود کرد و به ۲۳ دلار و ۹۶ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، به ۸۵۳ دلار و ۴۹ سنت رسید. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۲.۱ درصد افزایش، در ۲۲۵۸ دلار و ۱۴ سنت ایستاد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

اجرای مانور پایداری شبکه همراه اول در سطح نودهای اصلی شبکه

د آبان 12 , 1399
هم‌زمان با هفته پدافند غیرعامل، مانور پدافند غیرعامل با رویکرد تست تحمل و تاب‌آوری نودهای اصلی شبکه اپراتور اول تلفن همراه کشور با حضور و نظارت مدیران بحران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و پدافند غیرعامل اجرا شد. همراه اول این مانور را بامداد امروز (١٢ آبان ١٣٩٩) با تست […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000