خروج نیروهای آمریکایی احتمالا طی کمتر از ۳ سال انجام گیرد

سیاسی/ بین الملل 5f85ee7f0b440_5f85ee7f0b442 سخنگوی دولت عراق گفت: خروج نیروهای آمریکایی از کشور احتمالا طی برهه زمانی کمتر از سه سال انجام می‌گیرد.

احمد ملا طلال در کنفرانسی خبری گفت، توافق آمریکا و عراق نتایج مشخصی در میدان دارد و این از طریق تخلیه بسیاری از پایگاه‌های نظامی مشخص شده است. بین طرفین در خصوص استقرار نیروهای آمریکایی در خارج از خاک عراق تعهدی وجود دارد و در دست اجراست و احتمالا سه سال یا کمتر طول نکشد.

طلال اشاره کرد، این مدتی است که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان ملاقات با مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در واشنگتن در ماه اوت آن را تعیین کرد.

سخنگوی دولت عراق اضافه کرد: مذاکرات استراتژیک نیز وجود دارد که به زودی بین واشنگتن و بغداد انجام می‌شود تا تمام گام‌های برداشته شده، تکمیل شوند.

همچنین به گزارش میدل ایست نیوز، احمد ملا طلال تصریح کرد: زمان‌بندی لازم برای تکمیل اجرای بندهای «برنامه اصلاحی» سه الی پنج سال طول می‌کشد.

ملا طلال در کنفرانس مطبوعاتی که با همراهی وزرای دارایی و برنامه‌ریزی برگزار کرد، اظهار کرد: برنامه اصلاحی مذکور به مثابه تصحیح سیاست‌های نادرست در دهه‌های گذشته به شمار می‌رود همچنین مسؤولیت دولت کنونی آماده‌سازی شرایط برای انتخابات و تدوین سیاست اقتصادی درست و استوار است.

وی گفت: موفقیت برنامه اصلاحی، عراق را از هر گونه پیامدهایی مانند کاهش بهای نفت دور می‌کند و مانع از تکرار بحران پرداخت حقوق می‌شود.

سخنگوی الکاظمی اظهار کرد: برنامه اصلاحی که ۹۷ صفحه است، به بررسی معضلاتی چون اپیدمی کرونا و تاثیر آن بر بهای نفت، تشکیل نظام جامع و واحد بازنشستگی، تنوع‌بخشی به درآمدهای دولت، بهینه‌سازی هزینه‌ها، کلید زدن پروژه‌های سرمایه‌گذاری و غیره می‌پردازد.

در همین رابطه، «علی علاوی»، وزیر دارایی عراق هم تصریح کرد: برنامه مذکور برنامه‌ای برای اصلاح وضعیت مالی و اقتصادی عراق است و اگر در اجرای این برنامه موفق عمل کنیم، وضعیت اقتصادی عراق بسیار بهتر خواهد شد و وضعیت شهروندان عراقی بهبود خواهد یافت.

علاوی با بیان اینکه برنامه اصلاحی وضعیت شهرهای آزاد شده را در صدر اهتمامات خود قرار داده است، اظهار کرد: یکی از محورهای اصلی برنامه مذکور اصلاح وضعیت استان‌های عراق است.

وی در پایان گفت: عراق سالانه ۶۰ میلیارد دلار کالا وارد می‌کند.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

مقام اماراتی در واکنش به اظهارات سفیر فلسطین: به وفایی و قدرنشنانسی عادت کرده‌ایم!

س مهر 22 , 1399
سیاسی/ بین الملل وزیر مشاور در امور خارجه امارات به اظهارات سفیر فلسطین در پاریس که از توافق سازش بین امارات و رژیم صهیونیستی انتقاد کرده بود، واکنش نشان داد. انور قرقاش در واکنش به اظهارات سلمان الهرفی، سفیر فلسطین در فرانسه در توییتر نوشت: اظهارات سفیر فلسطین در پاریس […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000