اسرائیل آتش‌بیار جنگ قره باغ است

سیاسی/ بین الملل 5f82f42f95e08_2020-10-11_15-31 مقام‌های ارمنستان و قره باغ امروز در اظهارنظرهایی جداگانه تصریح کردند که تل آویو در تشدید درگیری‌ها و ناآرامی منطقه به شدت فعال است.

رئیس منطقه ناگورنو – قره باغ امروز (یکشنبه) گفت که رژیم صهیونیستی مسئول قتل عام کنونی در جنگ میان جمهوری آذربایجان و نیروهای ارمنی است.

آراییک هاروتیانیان امروز در یک کنفرانس خبری گفت که در جریان درگیری‌های گذشته، مسئولان اسرائیلی نه تنها اطلاع داشتند که از پهپادهای آن‌ها نه برای دفاع بلکه برای حمله استفاده می‌شود، بلکه متخصصانشان نیز پهپادها را هدایت می‌کردند.

وی افزود: مسخره است که مسئولان اسرائیلی می‌گویند از این موضوع اطلاع ندارند. البته که می‌دانند و امروز نیز به تأمین (پهپادهای نظامی) ادامه می‌دهند. اسرائیلی ها مسئول این قتل‌عام هستند. پول بر دنیا حاکم است!

آرتسرون هووهانیسیان سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان نیز امروز اسرائیل را متهم کرد که در پوشش کمک‌های بشردوستانه، به‌شدت مشغول ارسال پهپادهای رزمی به طرف درگیر با ارمنستان است.

وزیران امور خارجه ارمنستان، جمهوری آذربایجان و روسیه در مذاکرات ۹ اکتبر (۱۸ مهر) در مورد یک سند مشترک و برقراری آتش‌بس در منطقه قره‌باغ توافق کردند.

با این حال باکو و ایروان در حالی که هنوز ساعاتی از توافق آتش‌بس میان دو طرف نگذشته بود، یکدیگر را به نقض چندین باره این توافق متهم کرده‌اند.

طی مذاکرات طولانی‌ای که بامداد شنبه (۱۹ مهر) در مسکو به پایان رسید، طرفین در مورد آتش‌بس در قره‌باغ از ساعت ۱۲: ۰۰ شنبه ۱۰ اکتبر (۱۹ مهر) به توافق رسیدند.

وضعیت این منطقه جدائی‌طلب از ششم مهر (۲۷ سپتامبر) متشنج شده و ارمنستان و جمهوری آذربایجان یکدیگر را به آغاز جنگ متهم کرده‌اند.

جمهوری آذربایجان در این مناقشه با تکیه بر اصل حفظ تمامیت ارضی خواستار پایان اشغالگری ارمنستان شده و از سوی دیگر طرف ارمنی با استناد به اصل «حق تعیین سرنوشت» خواستار به رسمیت شناخته شدن حقوق ارامنه شده است.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

ترکیه، ارمنستان را به نقض آتش‌بس در «قره‌باغ» متهم کرد

ی مهر 20 , 1399
سیاسی/ بین الملل وزیر خارجه ترکیه در تماسی تلفنی با همتای روسی خود بر لزوم اجرای توافق آتش‌بس در منطقه مورد مناقشه «قره باغ کوهستانی» از سوی ارمنستان تأکید کرد. «مولود چاووش‌اغلو» در تماسی تلفنی با «سرگئی لاوروف»، همتای روسی خود درباره نقض توافق آتش‌بس در منطقه مورد مناقشه «قره […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000