ترکیه، ارمنستان را به نقض آتش‌بس در «قره‌باغ» متهم کرد

سیاسی/ بین الملل 5f82f1400931f_5f82f14009323 وزیر خارجه ترکیه در تماسی تلفنی با همتای روسی خود بر لزوم اجرای توافق آتش‌بس در منطقه مورد مناقشه «قره باغ کوهستانی» از سوی ارمنستان تأکید کرد.

«مولود چاووش‌اغلو» در تماسی تلفنی با «سرگئی لاوروف»، همتای روسی خود درباره نقض توافق آتش‌بس در منطقه مورد مناقشه «قره باغ کوهستانی» بحث و گفت‌وگو کرد.

به نوشته وبگاه روزنامه «دیلی صاباح»، چاووش‌اغلو در این گفت‌وگوی تلفنی ارمنستان را به نقض توافق آتش‌بس با آذربایجان متهم کرد و از لاوروف خواست به ایروان هشدار دهد از این توافق پیروی کند.

علی‌رغم گذشت بیشتر از ۱۲ ساعت از اعلام آتش‌بس بشردوستانه بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان، برخی منابع همچنان از تداوم درگیری‌ها در منطقه مورد مناقشه «قره‌باغ کوهستانی» خبر می‌دهند.

گزارش‌هایی حاکی از آن است که دو طرف در حال نقض توافق آتش‌بس هستند.

درگیری‌های شدید نظامی در منطقه «قره‌باغ کوهستانی» از ۱۴ روز پیش (ششم مهر) میان ارتش جمهوری آذربایجان و ارتش ارمنستان آغاز شده بود. منطقه قره‌باغ کوهستانی از منظر قواعد بین‌المللی بخشی از خاک جمهوری آذربایجان محسوب می‌شود اما در حال حاضر در این منطقه یک جمهوری‌ خودخوانده قدرت را در دست دارد.

پیشتر نیز وزیر خارجه روسیه گفته بود این آتش‌بس از ظهر روز دهم اکتبر (روز شنبه) آغاز خواهد شد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

حداقل دستمزد در تمام مناطق باید رعایت شود

ی مهر 20 , 1399
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی معتقد است ورود به موضوع مزد منطقه ای به شکل دستوری ممکن نیست و تمام کشورها ابتدا حداقل دستمزد را مورد توجه قرار داده و پس از آن در سایه ثبات اقتصادی به مزد منطقه ای ورود کرده اند. فتح اله بیات درباره ابعاد […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000