ظریف با امیر جدید کویت دیدار کرد

سیاسی/ سیاست خارجی 5f79832c1f7d8_2020-10-04_11-39 وزیر امور خارجه که به نمایندگی از رییس جمهوری به منظور ابراز همدردی با دولت و مردم کویت به مناسبت درگذشت امیر فقید شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح به کویت سفر کرده است، با امیر جدید دیدار و گفت‌وگو کرد.

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان که به نمایندگی از حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهور اسلامی ایران به منظور ابراز همدردی با دولت و مردم کویت به مناسبت درگذشت امیر فقید شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح به کویت سفر کرده است، با شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح امیر جدید و همچنین احمد ناصر المحمد الصباح وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار ضمن ابلاغ مراتب تسلیت و همدردی جمهوری اسلامی ایران، انتخاب امیر جدید کویت را تبریک گفته و حمایت جمهوری اسلامی ایران از این کشور را مورد تاکید قرار داد.

شیخ «صباح الاحمد الجابر الصباح»، امیر فقید کویت سه‌شنبه گذشته در سن ۹۱ سالگی در آمریکا درگذشت. وی ۲۳ جولای برای ادامه تکمیل روند درمان و بنا به توصیه تیم پزشکان به آمریکا رفته بود.

شیخ صباح پس از استقلال کویت در سال ۱۹۶۱ بعنوان پنجمین حاکم کویت این سمت را عهده دار شد. وی در سال ۲۰۰۶ و بعد از اینکه ۴ دهه وزیر خارجه کویت بود قدرت را به دست گرفت و تا روز وفات نیز سمت امیری کویت را بر عهده داشت .

نواف الاحمد الصباح برادر شیخ صباح چهارشنبه گذشته مراسم سوگند خود را به جا آورد.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

پست بعدی

معرفی جشنواره استار پوزال

ی اکتبر 4 , 2020
جـشنواره‌ ملی کارآفرین دانشگاهی (اسـتارپوزال) نخستین بار درسـال 98 با کمک پـارک علم و فناوری دانـشگاه تربیت مدرس و بـا هـدف تـبدیل پـروپـوزال‌هـا و تحقیقات دانـشجویی بـه پـروژه‌هـای دارای قابلیت تجاری‌‌سازی برگزار شد. هدف این‌جشنواره‌ هدایت پروپوزال‌ها و پایان‌نامه‌های کارشناسی‌ ارشد و رساله‌ی دکترای دانشجویان سراسر کشور است. رویکرد این‌جشنواره، […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000