تهران ۱۰ درجه سرد می‌شود / هشدار هواشناسی درباره بارش باران و باد شدید

5f78b2ca1af75_2020-10-03_20-50

مدیرکل هواشناسی تهران با اشاره به فعالیت سامانه سرد و بارشی گفت: بارش باران گاهی رگبار ورعد و برق توام با تندبادهای لحظه‌ای و احتمال بارش برف در ارتفاعات شمال شرق استان همچنین کاهش قابل ملاحظه دما انتظار می‌رود.

مجتبی جلالی مدیرکل هواشناسی استان تهران درباره وضعیت آب و هوای استان اظهارداشت: با نفوذ سامانه سرد و بارشی احتمال بارش برف در ارتفاعات شرق و بارش باران پیش بینی می‌شود.

وی در ادامه افزود: با شروع کاهش دمای تهران از روز دوشنبه درکل استان، نواحی شمالی به طور متوسط بین ۶ تا ۱۰ درجه سلسیوس و نواحی جنوبی به طور متوسط بین ۵ تا ۸ درجه سلسیوس خنک‌تر می‌شوند.

مدیرکل هواشناسی استان تهران درباره شرایط جوی بیان داشت: از فردا با نفوذ سامانه بارشی به استان و افزایش ابر در بعضی ساعات بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، احتمال آبگرفتگی موقت معابر و احتمال جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، احتمال برخوردصاعقه، پیش بینی می‌شود.

جلالی ادامه داد: در ارتفاعات شرقی استان به ویژه فیروزکوه احتمال بارش برف و باران و همچنین با وزش باد نسبتاَ شدید و گاهی شدید احتمال آسیب به سازه‌های موقت، گلخانه‌ها، تابلوهای تبلیغاتی و اشیاء سبک و احتمال کاهش دید افقی وجود دارد.

وی در هشداری به شهروندان خاطرنشان کرد: از اتراق و تردد در بستر و حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها خودداری کرده و اقدامات لازم برای بازگشایی کانال‌ها و آبراه ها، تمهیدات لازم برای فعالیت‌های کوهنوردی و مجهز شدن به تجهیزات زمستانی در ارتفاعات شمال شرق استان را داشته باشند.

.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

پست بعدی

ثبت نام وام ودیعه مسکن تا پایان مهرماه تمدید شد

ش اکتبر 3 , 2020
وزیر راه و شهرسازی از آغاز مجدد ثبت‌نام وام ودیعه مسکن از فردا تا پایان مهرماه خبر داد. محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری برای ساخت یک صد هزار واحد مسکونی برای کارکنان وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه امروز یک گام دیگر در […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000