گمانه‌زنی‌ها پیرامون سرنخ زنجیره ابتلا به کرونا در کاخ سفید/فیلم

سیاسی/ بین الملل 5f78a0ea34f61_2020-10-03_19-33 دونالد ترامپ و همسرش کجا مبتلا به ویروس کرونا شدند؟ اکنون گفته می‌شود که آزمایش عده‌ای دیگری نیز در کاخ سفید مثبت بوده است. رسانه‌ها احتمال شیوع کرونا در مراسم معرفی امی بارت برای عضویت در دیوان عالی را منتفی نمی‌دانند.

پزشکان می‌گویند که علائم و نشانه‌های ابتلا به ویروس کرونا پس از پنج روز خود را نشان می‌دهد. اکنون اخباری درباره شیوع کرونا در کاخ سفید در رسانه‌های آمریکا منتشر شده است.

روز جمعه دوم اکتبر، تست کرونای دونالد ترامپ و همسرش مثبت اعلام شده بود. ترامپ برای مداوا در این بین، به بیمارستان نظامی والتر رید، واقع در شمال واشنگتن منتقل شده است. اما اکنون رسانه‌های به دنبال سرنخ ابتلای ترامپ و ملانیا به ویروس کرونا هستند.

خبرنگار روزنامه واشنگتن پست با توجه به موارد ثبت شده درباره ابتلا به ویروس کرونا در دایره مناسبات دونالد ترامپ، احتمال شیوع کرونا در کاخ سفید در رابطه با ضیافت معرفی امی کانی بارت برای عضویت در دیوان عالی آمریکا را منتفی ندانسته است.

روز شنبه گذشته ۲۶ سپتامبر در “باغ رز” کاخ سفید مهمانی بزرگی برای پیشنهاد عضویت بارت برگزار شد. گفته می‌شود که مدعوین در این مراسم نه ماسک بر چهره داشتند و نه فاصله‌ها را رعایت کرده بودند. چند نفر از شرکت کنندگان در این مراسم پس از آن به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. از آن جمله شخص رئیس جمهوری آمریکا و همسرش.

اینکه ترامپ، در تماس با مهمانان در این ضیافت مبتلا به کرونا شده است یا پس از آن از طریق تماس با مشاور خود، هوپ هیکس، روشن نیست. اما اکنون روشن شده است که عده‌ای از کسانی که در آن ضیافت بوده‌اند، از جمله رئیس دانشگاه نوتردام و همچنین دو سناتور آمریکایی به این ویروس مبتلا شده‌اند.

جان جنکینز، رئيس دانشگاه نوتردام، یکی از کسانی بوده است که در ضیافت معرفی بارت در باغ رز کاخ سفید حضور داشته و مبتلا به ویروس کرونا شده است.

سایت “اشپیگل‌آنلاین” به نقل از واشنگتن پست درباره نحوه ابتلای جنکینز به ویروس کرونا می‌نویسد که از او پس از ورود به کاخ سفید، یک تست سریع کرونا گرفته می‌شود.

پس از آن، او و سایر مهمانان با ماسک در محوطه‌ای در کاخ سفید گرد هم می‌آیند. مدتی بعد نتیجه منفی تست کرونا او و سایر مهمانان اعلام می‌شود. پس از اعلام نتیجه منفی، مهمانان ماسک‌های خود را برمی‌دارند، با یکدیگر دست می‌دهند و رعایت فاصله‌ها فراموش می‌شود.

گفته می‌شود که نتایج حاصله از آزمایش‌های سریع، دقیق نبوده و احتمال تشخیص ناصحیح منتفی نیست. جان جنکینز، پس از ابتلا به کرونا، نسبت به عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی از خود انتقاد کرده است. علت دعوت او به مراسم ضیافت معرفی امی بارت این بوده است که بارت از جمله در دانشگاه نوتردام تحصیل و تدریس داشته است.

شیوع ویروس کرونا در کاخ سفید

افزون بر جنکینز، کلیان کان‌وی، مشاور ترامپ و یک نفر دیگر از کسانی که در مراسم معرفی بارت حضور داشتند، نیز مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند.

کان‌وی در شمار مشاوران با سابقه ترامپ است و رهبری تیم انتخاباتی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری را نیز برعهده داشت. او در ماه اوت، از سمت خود در تیم انتخاباتی ترامپ کناره‌گیری کرد. اما در مراسم معرفی امی بارت شرکت کرده بود.

دو سناتور آمریکایی، مایک لی از ایالت یوتا و تام تیلیس از ایالت کالیفرنیای شمالی نیز در بین مبتلایان به ویروس کرونا بوده‌اند. گفته می‌شود که یک خبرنگار نیز در مراسم معرفی بارت به ویروس کرونا مبتلا شده است.

از آنجا که هوپ هیکس، مشاور ترامپ که روز سه‌شنبه گذشته، مثبت بودن تست کرونای او اعلام شد، در جمع حضار در مراسم معرفی بارت نبوده، روشن نیست که آیا ترامپ در همان مراسم روز شنبه ۲۶ سپتامبر در باغ رز مبتلا به ویروس کرونا شده است یا پس از آن در تماس با مشاور خود.

badoorbin.com
akhbarazad.com
منبع : خبرفوری

پست بعدی

رئیس بانک مرکزی: قیمت ارز کاهش خواهد یافت

ش اکتبر 3 , 2020
رئیس بانک مرکزی گفت: انتقادات در خصوص پایین نیامدن قیمت ارز را می‌پذیرم. badoorbin.comakhbarazad.comمنبع : خبرفوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000