مسکو: آزمایش واکسن کرونا روی ۴۰ هزار نفر آغاز شد

5f46b4d6a7e78_5f46b4d6a7e7a روسیه مرحله جدیدی از آزمایش بالینی واکسن کرونا را روز چهارشنبه به طور رسمی آغاز کرد.

روسیه از شروع رسمی آزمایش واکسن کرونا بر 40 هزار شهروند این کشور در شهر مسکو خبر داد.

روسیه مرحله جدیدی از آزمایش بالینی واکسن کرونا را روز چهارشنبه به طور رسمی آغاز کرد.

واکسن ضد کرونای ساخت روسیه «اسپوتنیک وی» نام دارد و در این مرحله قرار است بر روی بیش از 40 هزار نفرشهروند این کشور در مسکو این واکسن تزریق شود. شرکت سازنده روسی این واکسن اعلام کرده که آزمایش‌های مشابه در این زمینه در پنج کشور دیگر صورت می‌گیرد.

این واکسن پس از دو ماه آزمایشهای انسانی در مقیاس کوچک ، توسط مقامات و دانشمندان روسی به عنوان واکسنی ایمن و موثر مورد استقبال قرار گرفت.

پیشتر یکی از مدیران مرکز تحقیق گامالیا که واکسن کرونا در روسیه را تولید کرده، اعلام کرده بود که مرحله نخست آزمایش عمومی واکسن توسعه داده این کشور هفته آینده آغاز می‌شود.

پشتیبانان این پروژه گفتند، آزمایش گسترده نخستین واکسن بالقوه کووید ۱۹ روسیه برای تأیید تنظیم مقررات داخلی بیش از ۴۰ هزار نفر را درگیر خواهد کرد. این نخستین جزئیات در مورد اجرای مرحله نخست آزمایش واکسن است که توسط سازندگان آن ارائه شده است و هدف از آن برطرف کردن نگرانی برخی از محققان و دانشمندان نسبت به ایمنی آن است. «کریل دیمیتریف» رئیس صندوق سرمایه گذاری روسیه که پشتیبانی از این واکسن را برعهده دارد، گفت، برخی از کشورها در حال جنگ اطلاعاتی علیه روسیه هستند.

منبع: فارس

واکسن کرونا
روسیه
آزمایش

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

نوید محمدزاده بهترین بازیگر جشنواره اورنبورگ شد

چ شهریور 5 , 1399
سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم اورنبورگ در کشور روسیه جایزه بهترین بازیگر مرد خود را به "نوید محمدزاده" برای بازی در فیلم «سرخپوست» داد. فیلم «سرخپوست» به کارگردانی نیما جاویدی یکی از فیلم های بخش رقابتی اصلی سیزدهمین جشنواره فیلم شرق و غرب ارونبورگ در کشور روسیه بود و در پایان این رویداد سینمایی نوید محمدزاده برای بازی در این فیلم جایزه بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرد. فیلم «سرخپوست» علاوه بر کسب جایزه بهترین بازیگر مرد، جایزه ویژه اسپانسر جشنواره (YAR Club Complex) را نیز به خود اختصاص داد. نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار، آتیلا پسیانی، مانی حقیقی، ستاره پسیانی، حبیب رضایی و محمدرسول ..

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000