مرگ تلخ مهدی در پارک لاله/ مقصر مرگ کودکان و نوجوانان در بوستان‌های تهران کیست؟

5f315ec180e42_5f315ec180e44

ظاهرا پرونده مرگ‌های سریالی و دلخراش کودکان در بوستان‌های تهران و کشور به این زودی‌ها بسته نخواهد شد، مرگ‌هایی که شاید اصلی‌ترین عامل آن‌ها اهمال مسئولان باشد.

حوالی ظهر روز گذشته (یکشنبه نوزدهم مرداد ماه) در پارک لاله تهران شاهد یک حادثه غم انگیز و آن هم، جان باختن نوجوان ۱۴ ساله بر اثر برق گرفتگی بودیم.

مرگ تلخ نوجوان ۱۴ ساله در یک روز گرم کرونایی

این نوجوان ۱۴ ساله در پارک لاله با پدر خود مشغول بازی پینگ پنگ بود که در حین بازی، توپ او به داخل نهر آب پارک پرتاب شد و پسر بچه در حالی که می‌خواست توپ پینگ پنگ خود را از داخل جوی آب بردارد، کمکی از تیر برق کنار نهر آب گرفت؛ اما نه تنها نهر آب کمکی به او نکرد، بلکه به خاطر جریان برق موجود در آب دچار شوک شدیدی شد.

نوجوان که بیهوش شده بود، توسط عوامل اورژانس به بیمارستان امام خمینی (ره) منتقل شد و تلاش‌ها برای فرد صورت گرفت؛ متأسفانه کادر درمانی موفق به احیای این پسر بچه ۱۴ ساله نشدند و او ساعت ۴ بامداد امروز از دنیا رفت.

مرگ سریالی کودکان و نوجوان در بوستان‌ها، مسبوق به سابقه خواهد بود؟

اوایل خرداد سال ۹۵ بود که مأموران کلانتری ۱۶۹ مشیریه با بازپرس کشیک قتل تماس گرفتند و خبر مرگ دلخراش دختربچه پنج ساله‌ای را به محسن مدیرروستا؛ بازپرس ویژه قتل پایتخت اعلام کردند.«فاطمه امیری» دختر بچه‌ای که هنگام بازی در پارک کوهسار شهرک رضویه (منطقه ۱۵ شهرداری تهران) ناگهان به دلایل نامعلومی به سمت حوض آب داخل پارک رفت، داخل حوض افتاد، مکش پمپ مخصوص آبشار، دختر بچه را به داخل پمپ کشید و ساعتی بعد با تلاش مأموران آتش‌نشانی، جسد «شرحه شرحه شده» فاطمه پنج ساله از داخل پمپ و از روی سطح آب بیرون کشیده شد.

مرگ تلخ نوجوان  ۱۴ ساله در یک روز گرم کرونایی؛ مرگ سریالی کودکان و نوجوان در بوستان ها،مسبوق به سابقه خواهد بود؟

در این پرونده منطقه ۱۵ شهرداری تهران مقصر شناخته شد و در گفت‌وگوهای جداگانه مسئولان این منطقه از این حادثه غم انگیز ابراز ندامت کردند. همان سال نوجوان ۱۳ ساله‌ای که باز هم برای بیرون آوردن توپ فوتبال خود به داخل حوض پارک بوستان الغدیر در شرق تهران رفته بود، لیز می‌خورد و داخل آب می‌افتد و … دیگر نفس نمی‌کشد. به همین راحتی! کمی قبل‌تر و در سال ۹۳، رحمت الله حافظی، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری وقت شورای شهر تهران خبر از حادثه دیگری در یکی از بوستان‌های مجاور بیمارستان شهید فهمیده داد که در اثر آن یک کودک به دلیل برق گرفتگی در درون حوضچه بوستان فوت کرده است.

آیا ابراز ندامت و قول رسیدگی برای تسکین درد خانواده جانباختگان کافی است؟

شهرداری منطقه ۶ تهران اعلام کرد که در پی حادثه ظهر روز گذشته که یکی از شهروندان در پارک لاله دچار برق گرفتگی شد، کمیته‌ای ویژه برای پیگیری موضوع و بررسی علل بروز این حادثه و شناسایی مقصران توسط مدیریت شهری در دستور کار قرار گرفت تا با پیگیری این موضوع، از بروز اتفاقات مشابه در آینده برای شهروندان جلوگیری شود.

از سوی دیگر سرهنگ ناصری نژاد معاون هماهنگ کننده پلیس پیشگیری پایتخت اعلام می‌کند که در پی فوت نوجوان ۱۲ ساله در پارک لاله تهران که قصد عبور از جوی آب را داشته و دستش را بر روی تیر چراغ برق قرار می‌دهد تا مانع از افتادن خود در جوی آب شود، غافل از اینکه برق کشی این تیر چراغ برق دارای مشکلی مرگبار بوده در حال حاضر سه نفر از عوامل پیمانکار پارک لاله با دستور قضایی دستگیر شدند و تحقیقات تکمیلی توسط کلانتری ۱۴۸ انقلاب اسلامی ادامه دارد.

مرگ تلخ نوجوان  ۱۴ ساله در یک روز گرم کرونایی؛ مرگ سریالی کودکان و نوجوان در بوستان ها،مسبوق به سابقه خواهد بود؟

حال با یک جست‌وجوی ساده می‌توانید با ده‌ها مورد دیگر از این گونه حوادث در بوستان‌های تهران یا کشور روبرو شوید. حوادثی در بوستان‌های کلان شهرهای کشور پرونده‌هایی که بسیاری از آن‌ها همچنان باز هستند و هنوز مقصران آن‌ها مشخص نشده‌اند. اما سهم پاسخگویی مدیران شهری در این حوادث در حد همین جملات است: حتما رسیدگی می‌کنیم! با مسببان این حوادث برخورد خواهد شد! و…

باید دید که آیا ابراز ندامت توسط مسئولان شهری و متولیان کافی است؟ ظاهرا مرگ‌های سریالی و دلخراش کودکان در بوستان‌ها به این زودی‌ها بسته نخواهد شد. مرگ‌هایی که شاید اصلی‌ترین عامل آن‌ها اهمال مسئولان و بهره برداران بوستان‌های شهرداری‌ها باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

قتل
پارک لاله

admin

دیدگاهتان را بنویسید

پست بعدی

فوری/ وزیر بهداشت از تعویق آزمون سراسری ۹۹ خبر داد

د مرداد 20 , 1399
وزیر بهداشت گفت: کنکور سراسری تا رعایت سختگیرانه و کامل پروتکل‌های بهداشتی به تعویق بیفتد. سعید نمکی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: کنکور سراسری کنکور سعید نمکی

خبرهای فوری

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000