دلیل اجرا نشدن حکم اعدام مردی که همسر سابقش را کشت، چه بود؟

مردی که به جرم قتل همسر سابقش به قصاص محکوم شده بود، تا پای چوبه دار رفت اما به زندگی بازگشت.

مردی که به جرم قتل همسر سابقش به قصاص محکوم شده بود، تا پای چوبه دار رفت اما به زندگی بازگشت.

این محکوم به قصاص در زندان قزلحصار پای چوبه دار رفت و در حالی که چیزی به اعدامش نمانده بود با مهلتی یک‌ماهه از طرف اولیای دم، به سلول خود بازگشت. مرد محکوم در این یک‌ ماه باید تلاش کند تا شاید موفق شود رضایت قطعی مادرزن سابقش را به دست بیاورد.

این مرد در سال 1393 همسر سابق خود را خفه کرد و پس از آن فراری شد. با شروع تحقیقات جنایی، بازپرس ویژه قتل تهران در جریان ماجرا قرار گرفت تا با حضور در محل کشف جسد مقتول دستورات لازم را برای رسیدگی به این قتل صادر کند. به این ترتیب همسر سابق زن جوان به عنوان تنها مظنون پرونده تحت تعقیب قضایی و پلیسی قرار گرفت.

مرد فراری پس از چند روز به دام ماموران پلیس افتاد، در روند تحقیقات جنایی مشخص شد او با سندسازی خانه‌ای را که بخشی از آن به نام همسر سابقش بود، فروخته است.

این مرد در بازجویی‌ها گفت: من ملکی را که بخشی از آن به نام همسر سابقم بود فروختم و همین موضوع باعث درگیری ما شد و من او را خفه کردم و چند روزی هم فراری بودم تا اینکه دستگیر شدم.

در پی اعتراف مرد جوان روند تحقیقات ادامه یافت تا اینکه مرد جوان به اتهام قتل پای میز محاکمه رفت. در نهایت این متهم با وجود ابراز پشیمانی و تقاضای بخشش از سوی اولیای‌ دم، با درخواست قصاص آنها مواجه شد.

به این ترتیب قضات دادگاه کیفری استان تهران حکم به قصاص دادند و پرونده پس از تایید حکم صادره از سوی قضات دیوان عالی کشور به دادسرای جنایی تهران ارسال شد. پس از طی مراحل قانونی اجرای حکم که آخرین آنها استیذان و جلسه صلح و سازش بود، این مرد سحرگاه چهارشنبه پای چوبه دار رفت.

در زمان اجرای حکم ولی دم که مادر مقتول است، کار را بر عهده وکیل خود گذاشت و خودش در مراسم اجرای حکم حضور نیافت.

در آخرین دقایق با توجه به التماس‌ها و گریه مرد محکوم به اعدام وکیل اولیای دم از اجرای حکم منصرف شد. پس از آن مرد جوان به سلول خود برگشت تا این محکوم برای جلب رضایت تلاش کند.

منبع: اعتمادآنلاین

پست بعدی

کف کاذب: شرح کف کاذب، راهنمای جامع برای آشنایی با کف کاذب و دلایل استفاده

ش نوامبر 18 , 2023
در این مقاله، ما به بررسی جامعی از کف کاذب و روش‌های استفاده آن می‌پردازیم. تا به شما کمک کنیم که نوع مناسبی از کف کاذب را برای نیازهای خاص خود انتخاب کنید.

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000