پهپادها و قایق‌ها برای شکار هیولای مرموز دیده شده در دریاچه راهی آب شدند

پهپادهای مجهز به اسکنرهای حرارتی، قایق‌هایی دارای دوربین‌های مادون قرمز، هیدروفون (لرزه‌نگار آب) و سایر وسایل و ابزارهای موجود برای کشف رمز و رازِ چند صد ساله دریاچه نس در اسکاتلند از روز شنبه بسیج شدند.

پل نیکسون، مدیر دریاچه نس که برنامه شکار «هیولای لاخ نس» را ترتیب داده، به خبرگزاری فرانسه گفت: «هیچ جایی در جهان نیست که آوازه دریاچه نس به آن نرسیده باشد ولی همچنان ما پاسخی برای این پرسش که هیولای این دریاچه چه موجودی است، نداریم.»

هیولای لاخ نس (Loch Ness Monster) در بین مردم بریتانیا افسانه‌ای است درباره موجودی عظیم‌الجثه و ماقبل‌تاریخی که در آب‌های عمیق دریاچه نس واقع در اسکاتلند زندگی می‌کند. نخستین روایت از وجود آن در سال ۵۶۵ میلادی ثبت شده است.

رویت هیولای دریاچه نس، برای نخستین بار در اوایل دهه ۱۹۳۰ رسانه‌ای شد و از آن زمان تاکنون بیش از ۱۱۰۰ مشاهده رسمی آن توسط گردشگران یا ساکنان منطقه ثبت شده‌ است.

این هیولا الهام‌بخش نگارش داستان‌ها و ساخت فیلم‌های و برنامه‌های تلویزیونی مختلفی بوده و نیز موجب رونق صنعت گردشگری در منطقه شده است. چنان که گزارش‌های رسمی نشان می‌دهد، این هیولا سالانه میلیون‌ها پوند از طریق جذب گردشگران به اقتصاد اسکاتلند کمک می‌کند.

آقای نیسکون معتقد است که موجوداتی عظیم‌الجثه در دریاچه تحت مدیریتش وجود دارند، چنان که به خبرگزاری فرانسه توضیح داد: «من نمی‌دانم چه موجوداتی هستند ولی موجودات عظیمی در دریاچه وجود دارد. من تصاویر اسکنری را دیده‌ام که نشان می‌داد، چیزهایی به اندازه یک کامیون در آب در حال حرکت هستند.»

مدیر دریاچه نس افزود: «این آخر هفته فرصتی است که ما باید با استفاده از جدیدترین روش‌هایی که تا کنون از آنها بهره نبرده‌ایم، جستجوی دیگری را در آب‌های این دریاچه آغاز کنیم. من که بی‌صبرانه منتظر دیدن آن موجودی هستم که بالاخره پیدایش می‌کنیم.»

چهار سال پیش گروهی از دانشمندان با آزمایش دی‌ان‌ای موجودات دریایی موجود در این دریاچه با رد فرضیه وجود کوسه، گربه‌ماهی، یا موجود دریایی مقابل تاریخ به این نتیجه رسیدند که دریاچه نس مملو از دی‌ان‌ای مارماهی است و احتمالا موجود مشاهده شده، یک مارماهی است که به سطح آب آمده است ولی مردم با دیدنِ سرِ آن جسمِ بزرگی برای آن متصور شده‌اند.

پست بعدی

فندق افسونگر الهام بخش ساخت ربات می‌شود

د آگوست 28 , 2023
یک گیاه دانه‌انداز می‌تواند الهام‌بخش ساخت ربات‌های جهنده‌ بهتر باشد. به نقل از نیواطلس، گیاه «فندق افسونگر» مهارت کاملا منحصر به فردی دارد. این گیاه قادر است دانه‌های خود را با سرعت ۳۰ فوت(۹ متر) بر ثانیه به بیرون پرتاب کند. دانشمندان اکنون می‌دانند که این گیاه چگونه این کار را […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000