جان کربی: دولت بایدن پیگیر آزادی آمریکاییان ایرانی‌تبار است

جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت که دولت جو بایدن فعالانه، پیگیر آزادی آمریکاییان ایرانی‌تبار زندانی در ایران است.

او این موضوع را روز چهارشنبه ۱۸ مرداد در پاسخ به این پرسش گفت که چرا خبر جدیدی در مورد آزادی این افراد پس از گزارش‌های منتشر شده در دو ماه گذشته درباره میانجگری عمان مخابره نشده است.

کربی گفت: «مسئله آزادی آمریکاییان زندانی در هر جای جهان که باشند، مسئله‌ای نیست که فراموش شود» و اشاره کرد که این «در صورت نیاز، این تلاش‌ها شامل گفتگو با مقام‌های ایرانی برای آزادی آمریکاییان در ایران نیز می‌شود.»

این مقام رسانه‌ای شورای امنیت ملی کاخ سفید ادامه داد: «ما همچنان فعالانه مسئله بازگرداندن این افراد به خانه را پیگیری کرده‌ایم و می‌کنیم.»

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ، روز سه‌شنبه هفدهم مرداد، در مورد روند تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا و این خبر که نفر پنجمی هم به شمار آمریکایی‌های زندانی برای تبادل اضافه شده است، گفت: «عدد در این زمینه خیلی مهم نیست.»

او اضافه کرد: «در این مورد از ماه‌ها پیش بین ایران و آمریکا، از طریق عمان و قطر، تبادل‌نظر می‌شود و ما هیچ پیش‌شرطی در این زمینه نداریم. به طرف‌های واسط نیز اعلام آمادگی کردیم که در چارچوب مورد توافق، تبادل زندانیان را انجام می‌دهیم.»

متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده، درباره اخبار منتشر شده در رسانه‌های ایران درباره زندانی شدن یک زن ایرانی گفت: «من آن گزارش را دیدم، اما قصد ندارم در مورد جزئیات اظهار نظر کنم. ما تلاش می‌کنیم تا آمریکایی‌ها را آزاد کنیم.»

او افزوده که در چند هفته گذشته، گزارش‌های زیادی در این مورد منتشر شده اما در این زمان که اولویت اصلی ما، آزادی آنها و خروج امن این زندانیان از ایران است، ترجیح می‌دهم اظهارنظری نکنم.»

پست بعدی

لذت سفر به دبی با خرید بلیط تخفیف دار تفریحات از دبی دیسکانت

ی آگوست 13 , 2023
تفریحات جذاب و گوناگون شهر دبی، یکی از دلایل اصلی انتخاب گردشگران برای سفر به این شهر است. با سفر به این شهر مدرن و توسعه یافته دری به آینده به رویتان باز خواهد شد و میان جذاب ترین و منحصر به فردترین جاذبه های گردشگری قرار خواهید گرفت که […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000