تجاوز به دختر 16 ساله ای که از خانه فرار کرد!

ترنم زیبای مهر مادری را هیچ وقت در این ۱۶ سال حس نکردم، تنها چیزی که از مادرم در گوشه ذهنم مانده زور گویی دستور و محدودیت بود. دیگر از دستورهایش خسته شده بودم و تاب چشم گفتن را نداشتم. خانه محلی شده بود برای حکومت نظامی مادرم …. به دنبال آغوش مهر مادری بودم که مرا ورویاهایم را بفهمد ….

این جملات دختر ۱۶ساله ای به نام مژگان است که برای فرار از زورگویی های مادرش در دام دوستان ناباب گرفتار شده و سایه سرنوشت سیاه روی سرش افتاده است.

در ابتدای ورود و در هنگام معرفی خود دائما خمیازه می کشید و خود را به بی تفاوتی کامل زده بود که با چشم غره های مادر کمی خود را جمع و جور کرد.

ولی باز هم سعی داشت با رفتارهایش این بی تفاوتی و نارضایتی از آمدن به مشاوره را در حرکاتش نشان دهد.

ترس از آبروی مادرانه

بنابراین مادر شروع به صحبت کرد: دختر من 3 ماه پیش حدود 8 روز  از خانه فرار کرد و با پیگیری های آگاهی در محله ای دوراز محل سکونتمان در یک خانه فساد پیدا شد.

از آن روز به بعد اجازه رفتن به مدرسه و داشتن موبایل به او نداده ام . او از اعتماد من و پدرش سوء استفاده کرد و آبروی ما را برد.

ما خانواده آبرومندی هستیم شوهرم 25 سال در یک کارخانه ریسندگی کار کرد و پول حلال آورد، نمی دانم این بچه چرا این کار را با ما کرد.

گلایه های دختر 16 ساله

بعد از حرف های این مادر از آنجاییکه دختر نوجوان بخاطر حضور مادرش نگرانی در چهره اش موج می زد، از مادر خواسته شد دخترش را تنها بگذارد .

مژگان نفس راحتی کشید و با صدای لرزان گفت: وقتی که کلاس ششم بودم در مدرسه با دختری به نام سمیرا دوست بودم که آن موقع او کلاس نهم بود.

پدر و مادر سمیرا از هم جدا شده بودند و او با عمه و مادربزرگش زندگی می کرد. او همان موقع دوست پسر داشت و گاهی سیگار می کشید و مادرم  که این موضوع را می دانست حرف زدن با او را قدغن کرده بود ولی ما، همچنان دور از چشم مادرم با هم دوست بودیم.

مژگان آهی کشید و ادامه داد سال که تمام شد سمیرا از آن مدرسه رفت و ما دیگر همدیگر را ندیدیم  چند ماه پیش از طریق اینستاگرام دوباره همدیگر را پیدا کردیم و بسیار مشتاق بودیم که همدیگر را ببینیم. مخصوصا که او می گفت خانه ای در محله … اجاره کرده و یک پراید هم دارد. من خیلی تعجب کردم که او ماشین دارد و خیلی دوست داشتم هر طوری شده او را ببینم.

چندین بار با هم قرار گذاشتیم ولی من نتوانستم سر قرار بروم چون مادرم خیلی سختگیر بود و من می ترسیدم او بفهمد تا اینکه مادرم عمل جراحی کرد و من کارهای بیرون از خانه را بر عهده گرفتم. یک روز بعد از این که برادرم را به مدرسه بردم دیگر خودم به مدرسه نرفتم. سمیرا (از روز قبل هماهنگ کرده بودیم) آمد درست می گفت یک ماشین پراید هم داشت و خودش رانندگی می کرد.

اول رفتیم از دکه سیگار فروشی سیگار خرید و به من هم تعارف کرد گفتم سیگار نمی کشم و تا ظهر همینطور می گشتیم و خوش می گذراندیم.

ساعت رفتن به خانه بود ولی من هنوز با سمیرا بودم دوست نداشتم برگردم چون از مادرم می ترسیدم این بود که به توصیه سمیرا به خانه او رفتم و موبایلم را هم خاموش کردم.

آن شب سمیرا البته به گفته خودش به افتخار من یک پارتی کوچولو گرفت و دوستانش را که یه پسر و دو دختر بودند دعوت کرد.

بساط مشروب و گل هم بر پا بود . هر آنچه می دیدم برایم تازگی داشت ولی ته دلم خیلی آشوب بود . احساس دوگانه ای داشتم هم برای خانواده ام دلم تنگ شده بود و هم خوشحال بودم که در چنین فضایی تنها هستم.

احساساتم را به سمیرا گفتم او هم گفت بهتر است دیگر خانه نروم و از خاطرات خودش برایم گفت و کمی آرام شدم.

با خودم گفتم چه بهتر بدون آقا بالا سر با سمیرا زندگی می کنم.

شب بعد سمیرا و دوستانش با هم گل کشیدند و به بهانه خریدن آب میوه همگی بیرون رفتند و فقط من ماندم و میلاد!

میلاد پسری 24 ساله بود و از شب قبل خیلی در نخ من بود.

وقتی که همه رفتند به من گل داد که بکشم. من که تا به حال حتی سیگار هم نکشیده بودم حالم بد شد و میلاد با مهربانی زیاد کمک کرد که حالم بهتر شود و همان شب در حالی که من اوضاع روانی خوبی نداشتم به من تجاوز کرد….

حدود 12 شب به بعد سمیرا و بقیه آمدند و من با گریه ماجرا را به او گفتم او هم خیلی خونسرد گفت حالا مگر چه شده ما با هم دوستیم و باید راحت باشیم … 5 روز بعد هم به همین منوال گذشت تا اینکه پلیس آگاهی با شکایت والدین محل اختفای ما را پیدا کردند.

در بازجویی ها به آنها نگفتم که مورد تجاوز قرار گرفته ام. چند روز پیش به مادرم گفتم که خیلی عصبانی شد و مرا به شدت کتک زد.

از رفتارهای مادرم خسته شدم از طرفی از بلایی که سرم آمده عصبانی هستم دلم می خواست آغوش مادرم را داشتم تا بتوانم این درد عظیم را تحمل کنم.

نظر کارشناسی

سحر بوجارزاده مشاور و مددکار

نگین در خانواده ای با سبک فرزندپروی مستبدانه یا سختگیرانه رشد کرده است. مادر سالاری و پدر در حاشیه است. کنترلگری حاکم بر خانواده از سوی مادر، باعث فاصله ارتباطی نوجوان و مادر شده است به گونه ای که نوجوان را فضای خانواده گریزان کرده است. نوجوان دچار خلاء عاطفی شدیدی است. در اتفاق افتاده ، نگین به علت تجاوز دچار ptsd  شده است که به علت فضای سرد و تهدید آمیز خانواده نادیده گرفته شده است که می تواند در درازمدت مشکلات حادتری را رقم بزند دستور و فرمان دادن به فرزندان تا زمانی قابلیت اجرا دارد که فرزندان فضای گرم خانه را لمس کنند صرف دستور خانه سرد است و دختروپسر برای رهایی ازاین حس کلافه کنند سراغ کسانی خواهند رفت که در ظاهر به آنها مهربانی می کند و دردل سعی در فریب آنها دارند. آغوش مهربانی والدین به ویژه مادر در خانه یک امر مهم و ضروری است تا وقتی این حس را فرزندان تجربه کنید هیچ گاه به افراد غریبه پناه نخواهند برد. عشق ورزی درست به فرزندان را والدین باید بیاموزند. تامین مسائل اقتصادی شاید این فرصت را از والدین گرفته اما این تنها یک توجیه است و باید پدرو مادرها این مهم را بیاموزند.چرا که در فضای بیرون خانه افرادی هستند با این ترفند در صدد فریب فرزندان شما هستند …

منبع : خبرفوری

پست بعدی

شلیک خونین در میرداماد و افشای شدن راز دلار‌هایی در ویلای شهریار دفن شدن!

د مه 22 , 2023
مدیرمالی شرکت تبادل ارزی نقشه سرقت کلان دلار را از همکاران خود کشید. اسفند ماه سال گذشته صدای تیراندازی و جیغ‌های پی در پی یک زن در خیابان میرداماد پیچید. عابران وحشت‌زده به مردان مسلح چشم دوخته بودند و هر کسی جان خود را برمی‌داشت و از آنجا دور می‌شد. […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000