قاتل دختر آبادانی بخشیده شد/| نجات پسرعمو در قتل ناموسی

قاتل دختر آبادانی بخشیده شد/| نجات پسرعمو در قتل ناموسی

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: فاطمه برحی ۲ روز پس از عقد اجباری با پسرعمویش از آبادان گریخت و به مشهد رفت، اما پس از یک سال در اتفاقی هولناک توسط شوهرش به قتل رسید.

عقربه‌ها ساعت ۲۲:۳۰ شامگاه یکشنبه ۲۵ خرداد سال ۱۳۹۹ را نشان می‌داد که پسر جوانی با دستان خون‌آلود و در حالی‌که چاقو در دست داشت پای در کلانتری ۱۱ ولیعصر آبادان گذاشته و از جنایت هولناکی پرده برداشت و خونسردانه ادعا کرد که زنش را به قتل رسانده است.

بدین ترتیب تیمی از مأموران کلانتری به محل جنایت که آدرس آن را پسر جوان در اختیار پلیس قرار داده بود، رفتند و با جسد فاطمه برحی که به طرز فجیعی به قتل رسیده بود در کنار رودخانه بهمنشیر روبه‌رو شدند. همین کافی بود تا بازپرس ویژه قتل برای بررسی صحنه قتل زن ۱۹ ساله در محل حاضر شود و در ادامه پسر جوان که زنش را به قتل رسانده بود، هدف تحقیق قرار گرفت. مرد جوان در بازجویی‌ها ادعا کرد که فاطمه برحی دخترعمویش بوده و یک سال قبل به خواستگاری‌اش رفته و با توجه به رضایت خانواده‌ها پای سفره عقد نشستند، اما ۲ روز پس از برگزاری مراسم عقد، فاطمه با مرد دیگری از خانه فرار کرد.

پسر جوان گفت: یک سال بود که شب و روز نداشتم و هرجا که احتمال می‌دادم همسرم به آنجا رفته باشد را سر زدم تا اینکه اطلاع پیدا کردم همسرم در مشهد است به همین خاطر به دنبالش رفتم و ابتدا او را بخشیدم و با هم به آبادان بازگشتیم.

مرد همسرکش ادامه داد: بعد از رسیدن به آبادان خانواده‌ام با حرف‌های‌شان مرا تحریک کردند و به خاطر اینکه همسرم از خانه فرار کرده بود به من سرکوفت می‌زدند تا اینکه دیگر نتوانستم خشم خود را کنترل کنم به همین خاطر او را به نزدیکی رودخانه بردم و با چاقویی که همراهم بود به قتل رساندم.

مأموران در تحقیقات میدانی پی بردند که پدرشوهر فاطمه که عمویش است سال‌ها قبل نیز خواهرش را که پس از زندانی شدن شوهرش قصد طلاق داشته با تصور خیانت تصمیم به قتل‌اش گرفته و عمه فاطمه را نیز به طرز فجیعی به قتل می‌رساند و پس از سال‌ها از زندان آزاد می‌شود. در گام بعدی نیز مشخص شد فاطمه تسلیم ازدواج اجباری با همسرش شده و روز عقد همراه یکی از دوستانش که دختر جوانی است به مشهد فرار کرده و زندگی پنهانی داشته است تا اینکه شوهرش به سراغ‌اش رفته و او را به آبادان بازمی‌گرداند.

با توجه به اینکه به نظر می‌رسید پسرعموی بی‌رحم این جنایت هولناک را با همدستی افراد دیگر انجام داده باشد، اما وی در بازجویی‌های فنی اصرار داشت که این قتل را به تنهایی انجام داده و پس از تحقیقات پلیس نیز مشخص شد قاتل در این جنایت همدستی نداشته است.

عامل جنایت روانه زندان شد تا اینکه اولیای دم با حضور در دادگاه رضایت خود را مبنی بر بخشش عامل قتل فاطمه برحی اعلام کردند و پسر جوان با قرار وثیقه از زندان آزاد شد تا در دادگاه در جلسه دیگری به جنبه عمومی جرم‌اش بپردازند.

بیشتر بخوانید:

35271

پست بعدی

احمد جمال درگذشت

د آوریل 17 , 2023
ایسنا نوشت: احمد جمال، آهنگساز و نوازنده تحسین‌شده پیانو در ۹۲ سالگی و پس از تحمل یک دوره بیماری درگذشت. احمد جمال پیانیست، آهنگساز و رهبر گروه موسیقی جاز برجسته و بانفوذ آمریکایی که بیش از هفت دهه فعالیت هنری داشت در ۹۲ سالگی درگذشت. جمال با بزرگان موسیقی مانند […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000