پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت بازار سهام در آینده/ پرواز بورس در راه است؟

پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت بازار سهام در آینده/ پرواز بورس در راه است؟

یک اقتصاددان می‌گوید: برآوردها نشان می‌دهد که بازار بورس ایران پیش‌رونده و صعودی است. اما نکته این‌جاست که اگر تب ریسک‌ها بالا رود و اثرگذاری‌شان روی اقتصاد افزایش یابد، حتی احتمال این‌که بازار سهام رشد هم نکند، وجود دارد.

مرتضی ایمانی‌راد در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین عنوان می‌کند: دو تهدید بازار بورس را در سال ۱۴۰۲ به شدت تحت‌تاثیر قرار می‌دهد که نباید آن‌ها را دستکم گرفت. یکی از این تهدیدها، تولید ضعیف در داخل کشور است. مساله، مشکل واردات و سرمایه‌گذاری است.

وی می‌افزاید: تولید بالا حتما باید نرخ رشد بالای ۵ درصد داشته باشد تا بتواند تاثیر مثبتی روی بازار سهام بگذارد که یک چنین پیش‌بینی‌ای را برای سال ۱۴۰۲ نداریم.

این اقتصاددان تصریح می‌کند: از سوی دیگر، آنچه که جدی است، ریسک‌های بالا در داخل کشور و ریسک‌های بالا در سطح بین‌المللی و ریسک در اقتصاد جهانی است.

این کارشناس اقتصادی متذکر می‌شود: با وجود این‌ها، برآوردها نشان می‌دهد که بازار بورس ایران پیش‌رونده و صعودی است. اما نکته این‌جاست که اگر تب ریسک‌ها بالا رود و اثرگذاری‌شان روی اقتصاد افزایش یابد، حتی احتمال این‌که بازار سهام رشد هم نکند، وجود دارد.

ایمانی‌راد خاطرنشان می‌کند: این‌که گفته می‌شود بازار سهام خود را با نرخ دلار تعدیل می‌کند، من این را نمی‌بینم.

مشروح گزارش درباره وضعیت بازار سرمایه را (اینجا) بخوانید.

۲۲۳۲۲۵

پست بعدی

فوت یک دانش‌آموز دختر بر اثر خفگی در مدرسه

پ آوریل 6 , 2023
ایرنا نوشت: بخشدار احمدآباد شهرستان مشهد گفت: در پی فوت ناشی از خفگی یک دختر دانش آموز در روستای "جنبه دراز" بخش احمدآباد، تحقیقات قضایی در خصوص دلایل فوت این کودک آغاز شد. مجید بیکی افزود: پس از ساعت ۱۲:۳۰ دقیقه امروز این دانش آموز ۹ ساله پس از پایان […]

اجتماعی

منوی شبکه های اجتماعی تنظیم نشده است. شما باید منویی ایجاد کنید و آن را به منوی شبکه های اجتماعی در تنظیمات منو اختصاص دهید.

آخرین دیدگاه

000